Волонтери збирають речі для 20 сиріт Тернопільщини, які цьогоріч закінчують інтернати (ФОТО)

Волонтери збирають речі для 20 сиріт Тернопільщини, які цьогоріч закінчують інтернати (ФОТО)
Їхнє самостійне життя розпочнеться вже з першого вересня. До цього часу дітям збиратимуть «Валізи підтримки», щоб допомогти їм влаштуватися у гуртожитку і облаштувати побут. Таку ініціативу започаткував благодійний фонд «Майбутнє сиріт». Акцію проводять вже три роки поспіль.

–  «Чому ми це робимо?», – запитаєте ви, – каже голова благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко.  А тому, що, на жаль, таких дітей держава (інтернатні заклади) не забезпечує необхідними речами побуту. Так востанні два роки ми у «Валізу підтримки випускнику» ставили сумку дорожню, набір каструль, сковорідку з кришкою, чайник, тарілки, кружки, вилки, ложки, ножі, лопатку кухонну, друшляк, черпак, тертку, дошку кухонну, картоплем’ялку, контейнери для їжі, подушку, рушники, набір постільної білизни. За допомогою саме цих речей випускники зможуть давати собі раду, готувати їжу та вести особистий побут в гуртожитку серед інших студентів.

Також шість років поспіль фонд «Майбутнє сиріт» реалізовує програму «На порозі самостійного життя». Вона допомагає старшокласникам здобути практичні навички, які їм знадобляться у самостійному житті. Програма триває з березня до травня і з вересня до листопада.

– В інтернатах дітей не вчать самостійності. Коли  людина живе багато років у закритому середовищі, не турбується про те, де взяти їжу чи одяг, то після закінчення закладу вона просто не може зорієнтуватися в суспільстві, – каже психолог фонду Ірина Вакалюк. – Під час практичних занять ми навчаємо і таймменеджменту,  і вмінню вирішувати проблеми з транспортом, різними офіційними установами, спілкуватися, розпоряджатися з фінансами, вирішувати конфлікти і складати раціон, готувати страви. Діти в інтернатах звикають до того, що їм завжди допомагають, і вони нічого не роблять самотужки. У дорослому житті все по-іншому. З дітьми працюють кваліфіковані тренери. І випускники, які взяли участь у цьому проекті, мають на 20-30% більше впевненості у завтрашньому дні, оскільки вже знають, які мають бути їхні наступні кроки і що їм робити далі.

Сьогодні на Тернопіллі є близько тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

– З них 340 – студенти, – розповідає начальниця управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома. – Також у нас є велика кількість учнів, які навчаються в закладах інтернатного типу, маючи батьків, які просто відмовились від дітей або не мають часу ними займатись, або не хочуть витрачати на них кошти. Випускники таких закладів мають пільги для вступу у виші, якщо вони наберуть необхідну кількість балів на ЗНО. На певну кількість виділених державних місць у навчальних закладає припадає 10% пільгових місць, але якщо дітей є більше, то відбувається конкурс і, відповідно, у кого вищий бал, той і проходить на державну форму навчання.

Фахівці переконані, що дітям з інтернатів потрібно допомогти зламати уставлену в їхньому житті модель життя в інтернаті. Тут вони постійно отримують допомогу від держави і їм не потрібно вирішувати проблеми. Але все одно з часом їм доведеться шукати роботу і самотужки заробляти гроші.

– Випускникам інтернатів, старшим 18 років, потрібна допомога більше, аніж учням цих закладів, – додає Ірина Вакалюк. – Адже вони виходять із закладу і просто не знають, що робити далі, і часто не мають друга і наставника, що дасть мудру пораду. Багато випускників не закінчують коледжі або ж виші. Вони часто наосліп, поспіхом обирають професію. Зіткнувшись із труднощами, новим оточенням, кидають заклад. А потрім вже поновитися на державну форму не можуть. Вони отримують  виплати від держави. Коли ж приходять на роботу – зарплата нижча. Тому вони не йдуть працювати, а залишаються у соціальних гуртожитках або їдуть за кордон.

Сироти потребують розуміння, партнерства і підтримки, кажуть у благодійному фонді «Майбутнє сиріт». Ці діти не винні, що у їхньому житті так склалися обставини і вони ростуть без батьків. Важливо не бути байдужими, не проходити повз і допомагати їм «стати на ноги». Аби змінити непрості долі сиріт, у фонді роблять все, аби вони впевненіше почувалися у дорослому житті. Організатори акції «Валіза підтримки випускника» просять небайдужих тернополян долучитися до збору речей першої необхідності, який триватиме до вересня.

Денис БУРИК, Софія КУЦЛО.

Деталі акції можна дізнатися у фонді «Майбутнє сиріт» або за телефонами: (096) 6839013, (097) 5530820. Благодійні пожертви можна надсилати на рахунок фонду із позначкою “Валіза підтримки випускнику”:
Отримувач: ТОБФ «МАЙБУТНЄ СИРІТ» Код ЄДРПОУ: 34334394 р/р: 26002055110780 МФО: 338783, Тернопільська філія ПАТ КБ «Приватбанк».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *