Всеукраїнський страйк аграріїв змусить владу почути українців

Всеукраїнський страйк аграріїв  змусить владу почути українців

skocyk

Віталій Скоцик: “Критична ситуація в аграрному секторі впливає на стан всієї української економіки. Більше того, катастрофічне падіння рівня життя простих українців також безпосередньо пов’язане з проблемами, які зараз заважають працювати і розвиватися українському АПК. Провальна фіскальна політика в АПК вже призвела до того, що ціна на продукти харчування найближчим часом виросте ще на 40-50%. За умови, коли зростають показники безробіття, це все може призвести до тотального соціально-економічного колапсу.”

Нинішньому Кабінету Міністрів та Верховній Раді слід звернути увагу на ті конструктивні сили в українському суспільстві, які сьогодні формують левову частину бюджету країни. А саме – на інтереси українських аграріїв. Саме завдяки ефективній роботі українського АПК, наша країна сьогодні отримує можливість фінансувати всі видатки бюджету, починаючи від медицини і закінчуючи армією.

Парадоксально, але українська влада зараз робить все можливе, щоб нашкодити вітчизняному АПК, зокрема, через контрпродуктивні зміни до Податкового кодексу, які знищують весь аграрний сектор. Саме тому Аграрна партія України та її лідер Віталій Скоцик вже 4 жовтня цього року розпочнуть Всеукраїнський попереджувальний страйк, з метою захистити інтереси кожного українця.

Влада перетворила сотні тисяч українців на заручників хибної економічної політики

Сотні тисяч українців залишаються заручниками непродуманого економічного курсу, який, по суті, знищує основи державності. Парадоксально, але податкова політика побудована таким чином, що прості громадяни приречені на злиденне життя і вимирання. За прогнозами фахівців, вже найближчим часом зростуть ціни на абсолютну більшість соціальних продуктів. Як зазначає лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, ціна на молоко вже до Нового року може зрости на 6-8 грн за літр. Пачка масла вагою 200 грамів подорожчає не менше ніж на 10-15 гривень.
І це мова йде тільки про найдешевші продукти.

Зовсім незрозуміло, як будуть виживати найбільш знедолені – пенсіонери та інваліди. З огляду на лавиноподібне зростання безробіття, не менш гострі проблеми очікують і працездатне населення, у якого сьогодні немає навіть мінімальної соціальної підтримки від держави. І, якщо держава не змінить свою грабіжницьку фіскальну політику щодо українського АПК, ціни на продукти харчування першої необхідності зростуть вже найближчим часом ще на 50%. Це означає, що переважна більшість громадян буде витрачати більше 80% своїх заробітків тільки на їжу.

Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик звертає увагу на складну ситуацію. «Ми з командою два роки їздимо Україною, провели понад 150 форумів по всій державі. Я бачив багато зневіри і комплексу меншовартості в людях, які мешкають у різних регіонах. А тепер взагалі – розпач, коли люди не можуть купити найнеобхідніше. Зараз Україна шукає себе, своє місце у світі, своє майбутнє», – так характеризує ситуацію Віталій Скоцик.

Безробіття, в свою чергу, буде провокувати і подальше падіння заробітних плат. Уже зараз в столиці складно знайти роботу із зарплатою 5 тисяч гривень, а для провінції «космосом» здаються заробітні плати в 3 тисячі. Все це змушує сотні тисяч українців залишати рідні землі і їхати за кордон. Тільки за останні два роки українці збідніли в 2,5 рази, і найгірше, що динаміка падіння продовжує стрімко прискорюватися. «Стримувати інфляцію за рахунок скорочення споживання і бідності людей — це шлях до Африки, а не до Європи, про яку у нас люблять говорити», – так оцінює ситуацію лідер Аграрної партії.

Аграрії виходять на страйк за інтереси всього українського народу

Аграрна партія України планує 4 жовтня ц.р. провести Всеукраїнський попереджувальний страйк по всій території України, зокрема, й під стінами Верховної Ради. Аграрії підкреслюють: вони виходять на страйк не за свої особисті інтереси, а, в першу чергу, за інтереси всього українського народу, як мешканців сільської місцевості, так і великих міст.

Як зазначає Віталій Скоцик, тільки за останні два роки податкове навантаження на один гектар землі зросло в 41 раз. Більш того, обмеження використання спеціального режиму ПДВ, який успішно працював ще з кінця 90-х років, вже призвело до того, що з сектора було «вимито» понад 20 мільярдів гривень обігових коштів. І, як зазначає Віталій Скоцик, в поточному 2016 році аграрний сектор втратить ще 40 мільярдів. Таким чином, за якісь два роки з агросектору буде виведено 60 мільярдів гривень. Для прикладу, це половина оборонного бюджету всієї України. «Заради чого ми робимо, хоч і дуже в’яло, реформи? Яких результатів хочемо досягнути? Через 5 років? 10? А через 35 років? Ми розрахували: якщо правильно імплементувати стратегію розвитку держави, через 20 років можемо досягнути того рівня, на якому перебуває Німеччина сьогодні», – зазначає Віталій Скоцик. Але для цього потрібно рятувати вітчизняний АПК вже зараз, а не позбавляти його коштів для розвитку.

Фахівці відзначають, що податкова політика влади призводить до гігантського скорочення виробництва. Тільки в поточному році падіння валового виробництва сягне більше 90 мільярдів гривень, що перевищить 1% від ВВП України. А це втрата валютних надходжень для України, які зараз так потрібні нашій державі. Нарешті, як зазначають експерти, все це може призвести до зростання курсу долара. І тоді курс в 40, а то і в 50 гривень за долар США може стати сумною реальністю для всіх українців ще до Нового року.

«Лише побіжні підрахунки вказують, що з української економіки вимиють 150 мільярдів гривень. Це приблизно чверть надходжень до бюджету. Або майже та сума, яку ми у цьому році запланували витратити на соціальний блок (155,4 мільярда). І це гроші, які втрачає Україна через недолугу податкову політику», – розповідає Віталій Скоцик.

У цих умовах, аграрії змушені почати Всеукраїнський страйк, щоб достукатися до чиновників і змусити владу розпочати діалог з тим, хто сьогодні забезпечує до 41 % ВВП нашої держави.

Показово, що Аграрна партія шукає конструктив навіть там, де його гранично мало. Але і чиновникам не слід зловживати терпінням людей, каже Віталій Скоцик. Для того, щоб ми почали виходити з кризи, на його думку, «наша економіка має зростати не менше, ніж на 10% щороку. Це відсотки, на які зростала економіка Сінгапуру, Китаю, Індії, свого часу – Японії і тієї ж Німеччини після Другої світової війни. 1-2 відсотки щороку нам не допоможуть. Ми повинні розробити такий алгоритм руху, знайти такий механізм, з допомогою якого Україна дуже швидко пішла б уперед».

Як саме аграрії пропонують зупинити зростання цін на продукти

Аграрна партія України першою в державі підняла широку соціальну повістку, яка відображає інтереси мільйонів простих українців. При цьому, Аграрна партія на чолі з Віталієм Скоциком захищає не тільки аграріїв і їх корпоративні інтереси. У нинішній ситуації інтереси агросектору стосуються всіх українців. Можна сказати, всієї України в цілому. Якщо сьогодні АПК забезпечує до 41% ВВП, то очевидно, що стан срав в галузі напряму впливає на рівень життя пенсіонерів, медиків, вчителів, військових, інженерів та інших категорій українців. Саме тому під час круглого столу в агенції УНІАН, присвяченого проблемам АПК, Віталій Скоцик підкреслив, що мета Всеукраїнського страйку – захистити права кожного українця, незалежно від того чи працює він в АПК, чи в галузі освіти, мешкає в сільській місцевості, чи у великому місті.

Україна не матиме перспектив, якщо продовжить відправляти на зовнішні ринки виключно сільськогосподарську сировину. По-перше, в такому випадку українські аграрії будуть залежати від світових ринкових цін на ті ж зернові, які останнє десятиліття мають тенденцію падати. По-друге, якщо б Україна продавала на зовнішніх ринках не сировину, а готову продукцію, наш АПК міг би приносити набагато більше грошей до бюджету. Нарешті, по-третє, без запуску високотехнологічного АПК у країни немає шансів заробити кошти для інвестування в інші сектори економіки – машинобудування, металургію, інфраструктурне будівництво тощо.

Потрібно розуміти: для того, щоб реанімувати і запустити знову всю українську економіку, необхідно стимулювати базові сектори, зокрема, АПК. Щоб комплексно реалізувати весь економічний потенціал України – необхідні гігантські інвестиції. Але, об’єктивно кажучи, на Заході не чекають нового потужного гравця. Там потрібна Україна, яка буде продавати свою сировину і, в міру купівельної спроможності населення, споживати продукцію, завезену з-за кордону. Власне, таку Україну зараз і будує нинішня влада. Однак, щоб отримати реальні інвестиції на перезапуск всіх сфер вітчизняної економіки, потрібно відроджувати аграрний сектор України. Саме він може дати живі гроші, які можна буде інвестувати в авіабудування, машинобудування, металургію, приладобудування, хімічну промисловість, будівництво тощо. Реальні гроші можна сьогодні взяти виключно тільки в працюючому АПК. Але для цього нинішньому Кабінету Міністрів і владі в цілому потрібно навчитися вести рівноправний діалог з представниками українського АПК.

«На першому етапі нам потрібно здійснити прості кроки. Перше – повернути спеціальний режим ПДВ, що дозволить втримати на плаву експортну галузь. Знизити рівень інфляції з сьогоднішніх реальних 40% хоча б до прийнятних 7-9%. Це у свою чергу втримає купівельну спроможність українців хоча б на цьогорічному рівні», – констатує лідер аграріїв Віталій Скоцик.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *