Як переселенцям на Тернопільщині отримати пенсію?

Як переселенцям на Тернопільщині отримати пенсію?

Держава розробила спеціальний порядок призначення та виплати пенсій і соціальних виплат з метою забезпечення принципу адресності – тобто, гроші отримує саме та людина, яка має на це законне право.

Сьогодні, відвідавши будь-яке відділення Ощадбанку з паспортом, довідкою внутрішньо переміщеної особи та банківською карткою, пенсіонер може здійснити будь-яку операцію з власним рахунком (зняти готівку, оплатити житлово-комунальні послуги, перевірити баланс, тощо).

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку. Для її проведення клієнти мають особисто прибути в Ощадбанк із паспортом і платіжною карткою. Внутрішньо переміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку, мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі – один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Якщо особа має I або lI групу інвалідності чи досягла 80 річного віку, фахівці Ощадбанку можуть виїхати до оселі такої особи за попередньою заявою. Наразі відділення Ощадбанку працюють як у будні дні, так і в суботу та неділю. Варто зазначити, що 22 березня поточного року фізичну ідентифікацію для пенсіонерів серед переселенців, які ще не мають ЕПП, було продовжено урядом до 1 травня 2017 року. Функція верифікації покладена на управління соціального захисту населення і відбувається у два етапи:

  • перший – перевірка представниками органів соціального захисту населення щодо проживання внутрішньо переміщеної особи на підконтрольній українській владі території зі складанням акту і подальшим розглядом справи на комісії;
  • другий – перевірка Міністерством фінансів України правильності отримання переселенцем виплат відповідно до законодавства.

Потрібно зазначити, що згідно з законодавством внутрішньо переміщена особа має право перебувати на непідконтрольній території 59 днів, а на 60-й соціальні виплати призупиняються до з’ясування обставин. У разі блокування банківської картки, на яку нараховуються виплати, потрібно відразу звернутись у відділення Пенсійного фонду.

Галина ГУМНИЦЬКА, заступник начальника ТО УПФУ Тернопільської області

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *