Як влада показує українцям язик

Як влада показує українцям язик

Чимало політиків не вельми дружать з культурою поведінки. І українських, і закордонних. То лупцюють один одного, то обзивають, то середній палець покажуть, то язик… Як, приміром, нардеп-«фронтовик».

За повідомленням руху «Чесно», обранець від «Народного фронту» Андрій Река показав язик журналістам, які вели відеозйомку засідання Верховної Ради. У соціальних мережах кепкують: може, у такий спосіб Река намагався залицятися до симпатичної журналістки. А, можливо, це був жартівливий жест зверхності депутата.

Узагалі, «слуги народу», образно кажучи, часто показують українцям язик. Приймають закони, які їм вигідні. Голосують, коли вигідно. Хваляться реформами, яких нема. Здобутками, яких українці не бачать. А щоб народ менше висловлював своє невдоволення «щасливим» життям, кивають пальцем: в Україні ж війна. Як от спікер Андрій Парубій, коли мова заходить про дострокові парламентські вибори. Голова ВР мав би знати: офіційно в Україні – АТО. А ще Парубій розповідає про ефективність роботи парламенту, стабільність та інше. От тільки часто неможливо дорахуватися депутатів у сесійній залі, щоб нормально працювати. Якщо послухати спікера, парламентарі мало не ангели, тільки народ чомусь замість їхніх німбів і крил бачить щось інше…

А коли послухати прем’єра Володимира Гройсмана, то його уряд і він сам зробили стільки добра для українців… Але знову ж таки, ніхто цього не помічає і не оцінює. Бо люди бачать лише шалені суми в платіжках за компослуги і на цінниках у магазинах. До речі, за оцінкою експертів Всесвітнього економічного форуму, у плані цін Україна посідає 45 місце із 136 країн світу.

А ось ще один «язик» від влади. Із сайту Нацагентства із запобігання корупції зникли понад 200 декларацій прокурорів. В агентстві назвали причину, мовляв, е-декларації деяких посадовців генеральної та військової прокуратур вилучили з відкритого реєстру, бо це порушує заходи безпеки. І заявили: ці дії тимчасові і зараз усі приховані декларації зберігаються на ресурсах Реєстру.

А навіщо українцям бачити, які «бідно» живуть прокурори, їхні дружини, діти і тещі?

На корупцію в Україні, до речі, полює аж шість спеціалізованих структур на чолі з НАБУ. Наша країна за цим показником, за міжнародним дослідженням провідної аудиторської компанії «Ernst & Young», у світових лідерах. І перше місце з кінця за рівнем корупції – також, звичайно, «досягнення».

Не зумівши поки що обрубати голови корупційній гідрі, керівники Антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Артем Ситник та Назар Холодницький категорично наполягають на нагальній необхідності створення сьомої структури – Спеціалізованого антикорупційного суду.

Директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк зазначає: коштують ці структури шалені гроші. Наприклад, цьогоріч лише на діяльність одного НАБУ з бюджету виділено 773,6 млн. грн., це – на 58 відсотків більше, ніж торік. Якщо поділити виділені в бюджеті-2016 майже 500 мільйонів гривень на 44 переданих відомством справ до судів, то виходить, що одна справа коштувала українцям більше 10 мільйонів. Дорога ціна, як сказав би класик. А толку? За минулий рік НАБУ повернув до держбюджету лише одну п’яту частину коштів.

У скільки ж обійдеться платникам податків власний суд НАБУ? Явно недешево.

Експерти Всесвітнього економічного форуму вказали на ще один неприємний факт: Україна увійшла до десятки країн з найнижчим рівнем безпеки. Зрештою, українці знають це і без дослідження міжнародних інституцій. Бо, фактично, щодня у новинах можна почути: вбили, поранили, застрелили, зарізали, катували, згвалтували, обікрали, вилучили зброю і тому подібне.

Здавалося б, невтішні рейтинги і потік кримінальних повідомлень мали б спам’ятати нардепів, коли йшлося, наприклад, про «закон Савченко». Але депутати відмовилися вносити зміни до згаданого документа – відхилили законопроект, який передбачає зміну порядку включення терміну попереднього ув’язнення у загальний строк позбавлення волі. І не підтримали пропозицію спікера повернутися до голосування пізніше. Ба, більше, «слуги народу» відмовилися направити законопроект на друге читання в профільний комітет.

Якщо комусь здається, що рейтинги – це просто цифри, то це зовсім не так. На них у світі звертають увагу уряди, політики, фінансові установи, інвестори, туристичні агенції тощо.

Стосовно туризму. Чи багато іноземців наважаться подорожувати в країну, де йде війна і яка у топ-10 з найнижчим рівнем безпеки? Популярний у західних та вітчизняних туристів Львів, хоча й далеко від лінії фронту, зате в 11-місячній сміттєвій блокаді. Псує картину й жахіття українських доріг. Отже, відповідно до загального індексу туристичної конкурентоздатності, Україна посідає 88 місце. За показниками розвитку туристичного сервісу – 71. А з націленістю на туризм ще гірше: наша країна аж на 90 сходинці.

…«Я вам покажу, що таке управління державою!», – гучно заявив торік у квітні Володимир Гройсман, розпочинаючи свою діяльність на чолі українського уряду. І показав…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *