Як вижити на прожитковий мінімум?

Як вижити на прожитковий мінімум?

На конфісковані у корупціонерів гроші у владі покладали великі надії. Хотіли залатати ними не одну фінансову дірку. Але… За сім місяців Україна конфіскувала у корупціонерів символічну суму.

Десь «зашпортались» корупційні мільярди…

На користь держави надійшло аж… 78 тисяч конфіскованих у корупціонерів гривень. Про це свідчать дані звіту про виконання держбюджету за січень-липень. А повинно було надійти 7,75 мільярдів!

Згідно з проектом закону про держбюджет-2017, очікується надходження від конфіскації таких коштів – 10,5 мільярдів. Ой, не віриться…

Наші корупціонери навчилися філігранно ховати свої статки. Мало не на краю світу.

Наприклад, аби приховати своє добро, члени родин українських чиновників і суддів стали громадянами острівної офшорної Вануату – маленької країни у Тихому океані. Як повідомляє ТСН, громадянство цього екзотичного острівного раю, куди ступала нога не багатьох українців, отримали дружини й доньки не одного українського «слуги народу». Вануатками стали навіть дружини чиновника Міністерства юстиції та екс-заступника голови Вищого спеціалізованого суду Євгена Літвінова.

Громадянство Вануату можна отримати душе швидко – за місяць. Для цього потрібно лише інвестувати в економіку цієї країни 260 тисяч доларів. «Дрібничка» для українських чиновників. Вони інвестують туди мільйони. Економіка своєї держави та війна на Донбасі їх цікавлять найменше. Україна для них – місце, де можна нечесно заробити шалені гроші.

І, до речі, останнім часом затихли розмови про повернення мільярдів з офшорів. А деякі експерти стверджують: ця справа взагалі безнадійна.

Ще є більше зло, ніж війна на Донбасі 

Якщо наші політики, чиновники і бізнесмени «годують» закордонні банки та інвестують вкрадені у держави й народу гроші в чужі держави, то Україну інвестори обминають. Проблема – корупція й суди, які є більшим злом, аніж військовий конфлікт на Донбасі. Принаймні, так вважають більше сотні іноземних інвесторів, які взяли участь в опитуванні «Dragon Capital, European Business Association» та Центру економічної стратегії.

Війна посіла аж сьоме місце серед перешкод для інвестування. А до першої трійки причин, які заважають припливу інвестицій, окрім корупції та судової системи, увійшло складне адміністрування податків. Наступні – валютний курс і нестабільна фінансова система.

Директор із досліджень Центру економічної стратегії Андрій Бойцун зазначив «Експресу»: інвестори вважають, що для того, аби залучити кошти з-за кордону, влада повинна найперше перезавантажити судову систему. Наразі компанії, які хотіли б працювати в Україні, знаходять інші ринки.

Соцстандарти не встигають за ростом цін   

А тим часом життя українців дорожчає. До яких пір це триватиме, ніхто не береться прогнозувати. Багаті – багатіють, бідні – бідніють…

Щоправда, у держбюджеті-2017 передбачили зростання соціальних стандартів – трохи більше, ніж на десять відсотків. Так, на 1 січня наступного року заплановане урядом збільшення прожиткового мінімуму складе 1544 гривні. До грудня «мінімум» збільшиться ще на 156 гривень і складе 1700.

Мінімальна зарплата на початок року сягне 1600 гривень. А до 1 грудня зросте на 162 гривні – до 1762.

Мінімальна пенсія на 1 січня складе 1247 гривень, на кінець року 1373 гривні.

В Україні налічується 12,5 мільйонів пенсіонерів. Із них, за словами першого заступника голови правління Пенсійного фонду Миколи Шамбіра, близько 7,4 мільйони осіб отримують до 1500 гривень пенсії.

Тим часом у Мінсоцполітики повідомили, що пенсії мають намір «осучаснити». Але це залежатиме від парламенту. Якщо у Раді проголосують позитивно, то цьогоріч майже 3,4 мільйонам пенсіонерів підвищать виплати на 284 гривні. «Це без урахування того, що з 1 грудня ми також будемо перераховувати розміри пенсій», – сказав заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін. І додав: відповідний законопроект внесуть на розгляд до парламенту наступного тижня.

Крім того, Мінсоцполітики планує суттєво збільшити пенсійний дохід тим людям, які мають великий стаж роботи.

На жаль, підвищення соцстандартів не встигає за ростом цін. Вижити на прожитковий мінімум практично неможливо. Влада лише висловлює з цього приводу людям співчуття. Але ж у гаманець його не покладеш…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *