Якщо травмувалися на роботі: яку допомогу можна отримати

Якщо травмувалися на роботі: яку допомогу можна отримати
Потерпілі мають право на відшкодування коштів, починаючи від діагностики до курортного лікування

Люблю дорогою на роботу слухати музику на хвилі різних FM-станцій. І от нині поміж музичних композицій в рекламному блоці чую: наше підприємство безкоштовно виготовить для вас протез… Лише довідку принесіть з відповідних установ. Слово «безкоштовно» звучало ще кілька разів. Чомусь здивувала така маркетингова стратегія, бо відомо, що люди реагують на подібні слогани. Але безкоштовно у нашому світі нічого не буває. Тому вирішила уточнити, хто ж платить за допомогу людям, для яких життя обернулося важким періодом після травм.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області моє запитання до в. о. начальника управління Федора Бортняка  не викликало у нього здивування. Адже відділення цієї установи працює  для найрізноманітніших верств населення, більшість з яких – соціально вразливі. І виплачують допомогу як потерпілим на виробництві,  так і застрахованим особам в інтенсивному режимі.

– Днями Фонд минув дату – два роки діяльності в новій об’єднаній структурі, – зауважив Федір Бортняк. –  Роботи та  невідкладних питань надзвичайно багато. Але я завжди кажу: якщо є бажання  працювати, то й вихід знайдеться. Несіяне зерно – не зійде. Відтак, головне – не реклама закладу, а довіра та задоволення людей твоєю роботою. Тому акцентуємо найпильнішу увагу в роботі спеціалістів установи на терміновості виплат та  безпосередньому контакті зі споживачами послуг, увазі до людей, які потерпіли на виробництві, та їх сімей, і тих, кого на час прикувала до ліжка хвороба.

Як розповів Федір Всеволодович, Фонд фінансує потерпілим на виробництві медичну допомогу, починаючи від оплати діагностики, операцій і до забезпечення необхідними ліками, гігієнічними засобами догляду, медичним наглядом, протезуванням і відновним лікуванням за прямими наслідками нещасного випадку.

–  Працівники відділень проводили роботу з оновлення індивідуальних програм реабілітації людей з інвалідністю. – продовжив Федір Бортняк. – Тому спостерігається тенденція до збільшення звернень потерпілих щодо надання медико-соціальних послуг. Постійно роз’яснюють потерпілим на виробництві їх права на забез-печення медико-соціальними послугами. Найчастіше при особистих зустрічах керівників відділень та управління з виїздом за місцем проживання. Цього року вже відвідали 110 осіб в районах.

Забезпечення потерпілих, які стали особами з інвалідністю внаслідок нещасних випадків на виробництві, здійснюється відповідно до висновку МСЕК, за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання та потреби потерпілих у санаторно-курортному лікуванні з урахуванням профілю лікування.

У першому півріччі 2019 року укладено 56 тристоронніх договорів з 15 санаторно-курортними закладами України. Вибір санаторно-курортного закладу здійснювався безпосередньо потерпілими на виробництві. Якісне санаторно-курортне лікування вже отримала 21 особа. Для забезпечення потерпілих технічними засобами реабілітації та ортопедичним взуттям управління виконавчої дирекції Фонду в області співпрацює з різними підприємствами, які за кошти Фонду виготовляють протези та інші пристосунки. Також оплачується для цих категорій громадян спеціальний медичний та постійний сторонній догляд, побутове обслуговування.

Загалом, за І півріччя 2019 року профінансовано медичну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві у Тернопільській області на 2,2 млн. гривень. А також близько 4 млн. грн. –  на реабілітацію застрахованих осіб після перенесених захворювань. Виплати населенню області допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах та допомоги на поховання становили майже 93,7 мільйона гривень.

Якщо травмі чи хворобі не вдалося запобігти, в першу чергу потрібна максимальна і ефективна реабілітація для того, аби якнайшвидше повернутися до активного життя. Щодо цього тісно співпрацюють структури виконавчої дирекції Фонду в області з головними лікарями лікувально-профілактичних закладів, докладаючи всіх зусиль, щоб людина не стала інвалідом на все життя, оздоровилася, змогла хоч частково відновити свою працездатність.

Начальник Теребовлянського відділення УВД ФССУ в області Надія Цубера навесні зустрічалася з працівниками Теребовлянської центральної районної клінічної лікарні, розповідаючи їм про переваги профілактики захворювань та виробничого травматизму. 26-літній водій машини швидкої допомоги докладно розпитував, бо мав серйозні проблеми з хребтом. Але тоді не скористався можливістю реабілітації. А коли потрапив до лікарні у важкому  стані, працівники Теребовлянського відділення переконали поїхати в санаторій. Вибрав оздоровницю «Карпати». Адже двоє малих дітей потребували здорового татка. Чоловік  пролікував хребтові  грижі та дуже задоволений  ставленням персоналу і турботою працівників Фонду.

Після лікування його стан значно покращився. Тож вдвічі приємніше, коли кошти Фонду допомагають людям поліпшити здоров’я.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *