Яценюк «Стіну» на кордоні вже «збудував»: тепер буде розводити рибу?

Яценюк «Стіну» на кордоні вже «збудував»: тепер буде розводити рибу?

«Слуги народу» не перестають дратувати українців. Найперше тим, що вони не кращі за своїх попередників. Дехто й далі голосує за себе і за сусіда. Чимало нардепів не ходять на роботу і їм байдуже, як реагує на це суспільство. Хтось переховується за межами України від правосуддя. А ще, замість писати і приймати людяні закони,  політики «товчуть» копійку, точніше, долари і євро, користуючись посадами і можливістю. Всю цю «діяльність» справно оплачують українці. Коштує вона багато мільйонів. А торік на шию народу повісили ще й фінансування політичних партій.   

Мета відповідного закону була благородна – зняти партії з «олігархічної голки», повідомляє «Главком». Проте політики це зрозуміли по-своєму і витрачають державні кошти на самопіар та всілякі дурниці.

У Комітеті виборців України проаналізували: із 167 мільйонів гривень, виділених парламентським партіям, 63,4 млн. вони витратили на політичну рекламу. Особливо зловживали самопіаром «Народний фронт» і «Самопоміч». Основна кількість відеороликів спостерігалася у кінці минулого року, бо партіям довелося терміново списувати гроші, щоб не «згоріли». Щоправда, ні у «фронтовиків» на чолі з екс-прем’єром Яценюком, ні в «самопомічників» рейтинги не підвищилися.

Ба, більше. У «Народному фронті» накупили за виділені державні кошти прапорів і вудок на півтора мільйона гривень. З прапорами більш-менш зрозуміло. А вудки навіщо? Виборців під час наступної кампанії ловити? Чи Арсеній Петрович, вже «збудувавши» «Стіну» на кордоні з Московією, вирішив рибу розводити?

У Радикальній партії Ляшка придбали за народні кошти куртки і футболки з партійною символікою. А в «Блоці Петра Порошенка» – сувенірів на п’ять мільйонів гривень. Ось така «статутна діяльність»…

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, деякі партії витрачають шалені суми на брендовану продукцію: друкують неймовірними накладами агітки, спецвипуски газет тощо. Зокрема, партія «Самопоміч» лише один спецвипуск газети надрукувала накладом 6,5 млн. екземплярів. Це при тому, що в Україні налічується близько 15 мільйонів поштових скриньок. Тож розповсюдити всю цю агітацію нереально. Значна її частина автоматично стала макулатурою. Яке марнотратство!

В експертному середовищі наголошують: парламент мав би внести зміни до закону про фінансування партій. Але не дуже на це сподіваються. Бо ж нелегко політикам відмовитися від самопіару за державний кошт. Аналітик центру «Ейдос» Сергій Адаменко вважає: «Закон вигідний нинішнім парламентським партіям, вони отримують дуже класні суми. А наступного року отримають ще більше – близько мільярда гривень».

Слід нагадати, лідер з бюджетного фінансування – «Народний фронт» – йому «вділили» 113,8 млн. грн. «БПП» – 112,1 млн. «Самопоміч» – 56,4 млн.  «Опозиційний блок» спершу відмовився від народних грошей, а потім передумав, тому отримає 48,5 млн., Радикальна партія – 38,3 млн.,  «Батьківщина» – 29,2 млн.  У КВУ пояснюють: якщо дострокових виборів цьогоріч не буде, то наступного року згадані суми значно зростуть, оскільки прив’язані до розміру мінімальної зарплати, яка збільшилась удвічі.

На жаль, якість політики не залежить від кількості грошей. Чи то карма в країни така, чи закономірність: кожен наступний парламент – гірший за попередній. І навіть та невелика частина депутатів, яким виборці симпатизували не за гроші і гречку, так звані, «нові обличчя», з часом стають схожими на своїх колег, які по декілька каденцій сидять у Раді.

Нинішній парламент експерти охрестили найнекомпетентнішим. І це в час економічної кризи та війни. Замість чесності й професіоналізму – матеріалізм і популізм. Та й з патріотизмом у декого справи кепські. А ще – відверта зневага до колективного роботодавця – українського народу, який найняв кожного депутата й чиновника на роботу.

Волонтери і прості українці допомагають армії амуніцією, харчами, тепловізорами і ще бозна чим. Волонтери вивозять убитих і поранених солдат з «гарячих» точок українського Сходу. Годують бездомних. Збирають кошти на лікування та операції хворим співвітчизникам. І цей перелік можна продовжити. А де тисячі чиновників? Горе-патріотів, які прийшли до влади після Майдану? Яка їхня роль у житті пересічного українця, простого солдата, хворої дитини, матері-вдови?..

До речі, під час першого етапу акції «Е-десятина», яку започаткували волонтери і ветерани АТО, було надіслано 45 листів на адреси найзаможніших міністрів, депутатів, очільників міських і обласних адміністрацій, прокурорів, суддів. Ще десяток листів отримали депутати-майданівці. Допомогу ж надали тільки четверо з усіх адресатів. Двоє – у роздумах.

Тепер готують нові послання до п’ятдесяти нардепів в абетковому порядку. Згодом надішлють листи іншим парламентарям, доки кожен із них не отримає пропозицію підтримати військових частиною власних статків. Цікаво, хто виявиться не бідним, точніше, не убогим. А виборцям варто усе це мотати на (не Яценюкові) вудочки…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *