Телеканал TV-4 відзначає ювілей! Його програми дивляться не лише жителі Тернопільської, а й сусідніх областей. ТV-4 нині працює за графіком 24/7, тож кожен глядач знайде для себе улюблену та цікаву передачу.
Як усе починалося?
Не всі знають, але Тернопіль став піонером у галузі телебачення. І саме TV-4 став одним з перших в Україні й першим у західному регіоні популярним незалежним телеканалом. Як тоді це сприймалося? Як усе починалося? – адресую запитання директору телекомпанії TV-4 і ведучій популярної програми «Межа правди» Юлії Винокур.
- Як сказав відомий шоумен Сергій Притула, для глядачів тоді ніби поділилася епоха: на до і після. Адже на теренах області транслювали три центральні канали, а тут з’явився свій, місцевий, де висвітлювали події краю, розповідали про життя у містах і селах. Людям було цікаво бачити себе, друзів чи знайомих на екрані телевізора. А коли приїжджала знімальна група, це було великою подією. А ще по TV-4 показували фільми, за якими не треба було йти в прокат. І це було круто, незвично! До речі, свою назву телеканал TV-4 отримав дуже просто: на Тернопільщині він став четвертою телевізійною кнопкою.
Ровесниками телеканалу є досі улюблені глядачами «Наші вітання». Пригадую, як люди переписували їх собі на касети, берегли. А ще спішили до екрану, коли там йшли «Провінційні вісті».
- На новинах тоді працювало аж два журналісти (вони ж і ведучі): Олег Снітовський і Сергій Сінкевич, які щотижня готували два випуски «Провінційних вістей» (назву придумала режисер Тетяна Почепцова). І диктор тоді ще була: красуня і розумниця Аня Поцелуйко. До цієї бригади у 1993 році додалася і я, – зазначає Юлія Винокур. – Пізніше Іван Гресько (зараз шеф-продюсер тематичних телеканалів «Футбол 1/2/3» – Ред.), який відповідав за спортивну тематику, згодом це переросло в круту програму «Світ футболу». Я ж вирішила також створити щось своє, авторське. Так з’явилася досить популярна програма «Авторинок», яка згодом стала називатися «Авторинок+Автокавалєрка», адже у мене з’явився телевізійний кавалєр, співведучий Андрій Костюк.
Якось, згадуючи той час, ви зауважили, що разом з колегами майже «жили в студії.
Бо горіли новою цікавою роботою, а з іншого боку, технології і техніка не дозволяти це робити швидко, багато чого приносили з дому чи позичали у знайомих. Андрій Качало та інші хлопці добре пам’ятають, що таке плівочні касетні магнітофони, лінійний монтаж…
«Тутті-фрутті», «Пан+Пані на екрані»
Старші за віком глядачі добре пам’ятають популярні перші програми на TV-4, які у той час і дивували, і приваблювали, окремі декого навіть обурювали, але точно не залишали байдужими «Глобус», «Кінономінація», «Що природньо, то не гріх», «Тутті-Фрутті», «Пан+Пані на екрані», «Студія «Місто», «Пенальті», «Мандрівник», «Бузя і Рузя», «Жіночі клопоти». А ще «Гал-кліп», «Формула здоров’я», улюблений глядачами досі «Погляд зблизька»…
А якими були популярними перегляди закордонного кіно та мультфільмів, – каже Юлія Винокур. – Їх спеціально з англійської та німецької перекладали і озвучували троє професіоналів. Взагалі все, що створювалося тоді й зараз – це величезна команда талановитих, відданих TV-4 людей: засновники, директори, редактори, журналісти, режисери, ведучі, оператори, монтажери, звукорежисери, художники, трансляційники, рекламісти, маркетологи, інженери, юристи, бухгалтери, перекладачі. Як не згадати Андрія Гнатюка, який жив і працював в Америці. І приїхав до Тернополя, і це в нього з’явилася така ідея, бачення заснувати TV-4. І треба було знайти усіх цих ініціативних людей…
24 години мовлення
За 30 років TV-4 змінився, як змінився світ, країна, люди. Незмінною залишилася тільки любов глядачів до свого телеканалу. Тим паче, сьогодні є передачі на кожен вік, смак і вибір. Крім відомих авторських програм, як от «Межа правди», «Про нас», «Акценти», «Сільський календар», «Слід», «Зорі віщують», «Кіндер шоу», на спортивну, культурну тематику, телекомпанія створює і різноманітні цікаві проєкти.
Цього літа, наприклад, у нас був проєкт «Батьки проти дітей», де 64 учасники змагалися проти фейкової інформації, – каже Юлія Винокур. – Полюбився також і глядачам, й учасникам проєкт «Шалене стажування». Ми обирали чотири громади, учасники переймали досвід у «чужих» і мали щось таке хороше, корисне зробити у себе. Проєкт «Обираємо життя» тривав весь рік. Під час коронавірусу ми прагнули донести до людей, що головне – це зберегти життя, додати оптимізму. Або проєкт «5 хвилин на добру справу». Ми шукали на вулицях людей і пропонували: а давайте зробимо щось добре. Наприклад, розвеземо одиноким стареньким з «Карітасом» їжу, приберемо у лісі сміття.
TV-4 – це ще й 24 години мовлення в ефірі. Для старших і малих, для серйозних і веселих, для тих, хто любить дивитися, а ще більше начитувати «Тернопільську погоду». І для тих, хто з нетерпінням чекає неділі чи свята, аби подивитися, послухати Богослужіння з Катедрального собору. Протягом двох десятиліть, коли ще не було Інтернету, телекомпанія транслює звідти Служби Божі для тих, хто не може прийти до храму.
Телевізор у кишені глядача
TV-4 сьогодні – це люди, які тридцять років творять якісний телевізійний продукт. І ті, хто перейняв естафету.
Це молодь в колективі, зі своїм драйвом, креативом, неординарністю мислення. Сьогоднішні 25-річні не розуміють, як це було колись, бо телебачення, де вони працюють, старше за них, – каже Юлія Винокур. – Вони, як і їхні ровесники, телевізор в класичному сенсі, умовно кажучи, на дивані, не дивляться. Молоді шукають те, що їх цікавить, в Інтернеті, соціальних мережах. І тому це зовсім інший почерк, погляд. І це класно, що ми зберегли, розвинули, примножили те, що творили багато людей. А в телекомпанії тільки офіційно працювали більше трьохсот людей. А скільки були дотичні – за угодою, за сумісництвом – це море людей, які творили і творять TV-4 тридцять років.
Взагалі, сьогодні телебачення – це новітні цифрові технології, мультимедійна редактура, а телевізор є просто в кишені споживача: смартфон, планшет, – додає пані Юля. – Тому традиційне телебачення нині мобільно поєдналося з Інтернет-платформами, стало оперативнішим, доступнішим. Сьогодні вже дивним є запитання «А де можна побачити сюжети, програми вашого каналу?» Та скрізь, у будь-якій частині світу! Там, де є глядач, з комп’ютером, айпедом, телефоном – там і ми. Але, на мою думку, головним для нас залишилося, що ми є місцевим, саме своїм рідним, сімейним телебаченням. Ми і сьогодні, як і майже тридцять років тому, показуємо і розповідаємо саме про людей області і краю, їхні переживання, потреби, здобутки, перемоги. А в ці святкові особливо хочемо віддати багато тепла людям, які нас люблять…
До речі, до свого дня народження TV-4 влаштовує грандіозну коктейльну вечірку. Отож, завтра, 16 вересня, о 18-ій годині обов’язково вмикайте телеканал! Крім усього цікавого, вас чекають ще й різні суперпризи. А взагалі святкування розпочнеться о 16-ій голині біля фонтану «Кульбаба» у Тернополі з вуличних танців, із запальним DJ-сетом та розіграшем телевізора.
До свого ювілею телеканал TV-4 разом з волонтерами також долучається до збору грошей на підтримку Максимка Антонишина, який бореться за життя з діагнозом СМА. Придбайте товар на благодійних ярмарках та станьте учасником запрошень на святкову вечірку у прямому ефірі.
Генеральним партнером свята є корпорація «Опілля», офіційними партнерами заходу є: будівельна компанія «Матла», компанія «Агропродсервіс», компанія «Брук – Тон», будівельна компанія «Креатор Буд», «Микулинецький Бровар», туристична агенція «ОГО ТУР», фермерське господарство «ГАДЗ» та музичний центр «Бастер», – каже Юлія Винокур. – Без партнерів цього б не було. Це соціальна відповідальність, не лише реклама. Ми стараємося для глядачів, щоб вони також відчули святковий настрій. Тому я щиро дякую нашим не байдужим партнерам, які за роки стали друзями.
Зіна КУШНІРУК.