З якими державами Україна уклала міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування? (ПЕРЕЛІК КРАЇН)

З якими державами Україна уклала міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування? (ПЕРЕЛІК КРАЇН)

Тернопільська ОДПІ надає перелік країн, з якими Україною укладено міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

Як інформувала заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та податків з громадян Людмила Свистун це такі країни:

Австрія, Азербайджан, Алжир, Бельгія, Білорусія, Болгарія, Бразилія, Велика Британія, В’єтнам, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Єгипет, Естонія, Ізраїль, Індія, Індонезія, Іран, Ірландія, Ісландія, Італія, Йорданія, Казахстан, Канада, Кіпр, Киргизстан, Китай, Республіка Корея, Кувейт, Латвія, Ліван, Лівія, Литва, Македонія, Марокко, Мексика, Молдова, Монголія, Нідерланди, Норвегія, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Південно-Африканська Республіка, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Саудівська Аравія, Сінгапур, Сирія, Словаччина, Словенія, США, Таджикистан, Таїланд, Туреччина, Туркменістан, Угорщина, Узбекистан, Фінляндія, Франція, ФРН, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Конвенція між Кабінетом Міністрів України і Союзним Урядом Союзної Республіки Югославія застосовується у відносинах України з Республікою Сербія та з Республікою Чорногорія.

Крім того, відповідно до статті 7 Закону України «Про правонаступництво України», Україна застосовує договори СРСР про уникнення подвійного оподаткування з такими країнами: Іспанією, Малайзією, Японією.

Людмила Свистун також зазначила, що громадяни України, які отримують іноземні доходи, повинні їх задекларувати, незалежно від того, оподатковані вони, чи ні. Такі доходи включаються до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. Фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід й сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування таких податків, у випадках, коли між країнами укладені відповідні договори про усунення подвійного оподаткування, повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід, уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору. Зазначена довідка, в обов’язковому порядку, підлягає легалізації у відповідній країні, в закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України. У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним  доходу з іноземних джерел та суми сплаченого податку в іноземній державі, Податковий кодекс дозволяє подання до податкової інспекції заяви про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання у встановлений строк декларації, громадянин несе відповідальність.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *