«Загадкова класика» для тернополян: Галицький камерний оркестр поєднає в одній програмі музику та малярство

«Загадкова класика» для тернополян: Галицький камерний оркестр поєднає в одній програмі музику та малярство

Артисти Муніципального Галицького камерного оркестру підготували для тернополян та гостей міста програму «Загадкова класика».

Відбудеться концерт в Українському Домі «Перемога» у неділю, 25 лютого. Важливо підкреслити, що цей захід є благодійним, на підтримку ЗСУ.

Як повідомила Олена Лайко, у програмі звучатимуть цікаві твори – як шалено популярні, так і мало відомі, які хочеться для себе відкривати. Такими будуть, зокрема два концерти українського композитора XVIII століття Дмитра Бортнянського. Це – Хоровий Концерт №3 в обробці для струнного оркестру та Концерт для клавесину і струнного оркестру, який було віднайдено і розшифровано лише у 80-х роках 20-го століття. Соло на фортепіано виконає піаніст Віталій Бобровський.

Ще одним із способів, аби спробувати розгадати загадки класики, у концерті стане музика Йогана Себастьяна Баха – видатного німецького композитора та органіста XVIII століття, одного із найяскравіших представників музики епохи барокко. У програмі звучатиме Концерт для двох скрипок з оркестром ре-мінор – один із найвідоміших і найуспішніших творів композитора, який також відноситься до тих, що й досі виконуються найчастіше. Солістки – молоді талановиті скрипальки Анастасія Шілінговська та Ангеліна Логвись, для яких цей виступ є дебютом перед широкою публікою шанувальників оркестру.

Але основне завдання щодо розкриття секретів популярності класичної музики і любові до неї слухачів, яка триває вже понад три століття, покладатиметься на Оркестрову сюїту №2 сі-мінор Й.С. Баха. Сім частин цього твору складають унікальну музичну мозаїку, елементами якої, скажімо, є легке, як подих весняного вітерця, Рондо, стрімке, наче бурхлива річка, Бурре, романтичний і ніжний, немов перше побачення, Полонез чи іскрометний та повний шарму Жарт. Неординарність викладу сюїти у цьому концерті полягатиме ще в тому, що солюючим інструментом буде скрипка, а не флейта, як це задумано автором в оригіналі. Звучатимуть ці дзвінкі та яскраві сольні партії у виконанні чудової скрипальки Оксани Довгань.

Але і це ще не все. Загадки класики допоможе привідкрити під час концерту ще один вид мистецтва – малярство. Не дарма кажуть, що художники і музиканти дуже схожі, тільки перші пишуть свої картини на полотні, прикрашаючи світ кольорами і формами, а другі – на тишині, наповнюючи її звуками.

Відтак, свою колекцію, яка теж повністю відповідає назві «Загадкова класика», представить тернопільський художник Сергій Музика. До експозиції увійде 27 мистецьких робіт, створених в авторській манері, у якій домінує символічна візія митця на світобудову.

Автор послуговується філософськими доктринами Григорія Сковороди, герменевтики, феноменології, відтак його роботи, що проектують світ свідомості, феноменів через образи, кольори та форми, накладаючись на музику, створять свою неповторну ауру для її звучання та розуміння.

Концерт відбудеться у неділю, 25 лютого, о 17 годині.

Вхід вільний. Живий звук.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *