Збережемо смак літа на зиму

Збережемо смак літа на зиму
Оригінальні рецепти домашньої консервації

Трояндовий джем

Потрібно: 10 квіток чайної троянди або рожі, 1 скл. цукру, 0,5 скл. води, 0,3 ч. ложки лимонної кислоти.

Приготування: пелюстки перетерти руками з невеликою кількістю цукру, щоб виділився сік. Можна змолоти на м’ясорубці. Змішати решту цукру з водою, довести до кипіння, додати пелюстки, перемішати, відставити з вогню, накрити кришкою, залишити на 12 год. при кімнатній температурі. Потім знову довести до кипіння й одразу зняти з вогню, накрити, витримати 12 год. Повторити процедуру ще раз, охолодити, розкласти у стерильні банки, закрити, зберігати в холодильнику.

Сухе варення з рожі

Потрібно: 1 скл. пелюсток чайної троянди, 1 скл. цукру, 1 ст. л. соку лимона, 1 скл. горіхів волоських.

Приготування: це варення вимішують з будь-яким густим повидлом і використовують як начинку для пампушків, пиріжків, завиванців.  Воно готується без термічної обробки і зберігається в холодильнику чи підвалі. Квіти бажано обірвати вранці. Розстелити на столі на 30 хвилин, щоб з квіток повилазили усякі жучки, що там ночували. Обстригти білі кінчики з пелюсток, відділити пелюстки від листочків і серединок квітів, засипати цукром і полити лимонним соком. Розтерти у макітрі чи пробити блендером до однорідної маси. Усе. Варення готове. На цьому можна зупинитись, а можна додатково сполучити його з декількома ложками коньяку чи цедрою того ж таки лимона. А можна докласти і одне, і друге – варення отримає від цього додаткові цікаві нотки. Далі треба просто перекласти його в чисту баночку, закрити пластиковою кришкою і зберігати в холодильнику чи підвалі, набираючи собі певну кількість при потребі. Якщо розтерти таке варення з перемеленими горіхами, вийде неймовірна начинка до рогаликів.

Варення з черешень з волоськими горіхами

Потрібно: черешні червоні – 500 г, цукор – 500 г, волоські горіхи чищені – 150 г, вода – 0,75 склянки.

Приготування: черешні помити, видалити кісточки. Волоські горіхи порізати на шматочки, трохи більші за черешневу кісточку. У кожну ягоду вкласти такий шматочок. З води й цукру зварити сироп, у киплячий сироп покласти ягоди та горіхи, що залишилися, довести до кипіння і зняти з вогню. Дати постояти 12 годин. Як сплине цей час, знову довести варення до кипіння і проварити 3 хвилини, після чого розкласти по стерилізованих банках і закатати. Зберігати у прохолодному місці.

Вишневий джем

Потрібно: 1 кг вишень, дрилювати (вага вишень вже без кісточок), 350 г цукру, 10 г пектину, сік та цедра 1-го лайму (можна не використовувати).

Приготування: вишні помістити в чашу блендера і кілька разів, пульсуючи, збити, не надто дрібно перемелюючи їх. Або ж подрібнити іншим способом. 1/3 цукру змішати з пектином у невеликому посуді. Решту цукру, разом з соком лайму та вишнями, помістити в каструлю з товстим дном. Довести до кипіння і інтенсивно варити, час від часу знімаючи піну, 5 хвилин. Додати цедру лайму, цукор з пектином і знову довести все до кипіння. Кип’ятити ще хвилин 5, до загусання, беручи до уваги, що джем ще більше загусне після вистигання. Розлити готовий вишневий джем по стерилізованих банках і закрити стерилізованими кришками. На підлозі або на полиці (де є місце), розстелити складений вдвічі кухонний рушник, поставити перевернуті догори дном банки. Загорнути банки з вишневим джемом старим покривалом або кількома кухонними рушниками і залишити так до вистигання, після вистигання перевернути в нормальну позицію. Зберігати в коморі. А після відкривання банки, в холодильнику.

Соус з вишень до м’яса на зиму

Потрібно: вишні – 1.5 кг, цукор – 300 г, олія – 1 ст. л., оцет – 1 ст. л., картопляний крохмаль – 2 ст. л., суміш перців мелених – за смаком, гвоздика – на смак, спеції сухі – за смаком.

Приготування:  вишні покласти в каструлю і засипати цукром. Залишити на ніч. Якщо ягоди не дуже соковиті і соку за ніч виділили мало, потрібно додати 0,5 скл. води. Далі поставити каструлю на середній вогонь і, помішуючи, довести до кипіння. Варити вишню протягом 20 хвилин, після чого відкинути на друшляк. Необхідно, щоб весь сироп стік. Тепер в окрему ємність протерти ягоди прямо через друшляк і додати в отримане вишневе пюре ложку рослинної олії, суміш мелених перців, гвоздику та інші улюблені спеції (краще, якщо вони будуть гострими). Каструлю з вишневим пюре і спеціями поставити на плиту і знову довести до кипіння. Поки вишневе пюре гріється, в сиропі розвести крохмаль. Важливий момент – сироп повинен повністю охолонути. Якщо ви хочете, щоб соус вийшов не дуже густим, покладіть 1 ложку крохмалю. Я ж віддаю перевагу густому соусу і кладу дві. Пюре на плиті закипає – додайте в нього оцет, розмішайте. Тепер можна поступово ввести сироп з розведеним в ньому крохмалем, після чого прокип’ятити майбутній соус ще 2-3 хвилини. Готовий соус розлити в невеликі банки і герметично закрити кришками. Соус з вишні до м’яса потрібно зберігати в холодному місці, щоб він дотягнув до зими.

М’ятне варення

Потрібно: 250-300 г м’яти, 0,5 л. води (краще взяти трохи більше), 1-2 лимона, 1 кг. цукру (якщо більше води, то й цукру побільше).

Приготування: зібрані листочки м’яти разом з гілочками і стеблинками (і з квіточками), лимони, порізані разом зі шкіркою, залити водою і варити 10 хвилин. Настоювати це вариво одну добу.

Через добу масу віджати, а настій процідити. Додати цукор і варити до готовності години дві на маленькому вогні, знімаючи пінку. Пізніше, години через три, ще проварити і розлити в банки. У кришечку краще покласти пергамент, щоб через конденсат не з’явилася цвіль через деякий час. М’ятне варення не тільки незвичне і дуже приємне на смак, але й корисне для здоров’я: допомагає при простудних і шлункових захворюваннях.

Варення з шовковиці

Потрібно: шовковиця – 1 кг, цукор – 1 кг, лимон – 1 штука.

Приготування: добре промити ягоди шовковиці, відкинути на друшляк і дати стекти воді. Очищати від хвостиків не потрібно. Ягоди відправити у каструлю або іншу ємність, в якій будете варити варення, пошарово пересипати цукром і можна залишити на 1 годину. За цей час ягоди мають пустити сік.

Поставте ємність з шовковицею на плиту на середній вогонь і доведіть до кипіння. Варити варення 10 хвилин. Поки варення з шовковиці вариться, порізати великими кружечками лимон і додати його до ягід. Варити ще 10 хвилин – за цей час хвостики зваряться і ви зможете не переживати, що банки зірвуться. Перед тим, як закінчите варити варення, витягніть з нього лимон. Готове і гаряче варення з шовковицею акуратно розлийте по стерильних банках і закатайте. Переверніть банки, укутувати їх необов’язково. Дайте їм повністю охолонути. Зберігати варення з шовковиці потрібно в темному прохолодному місці.

Варення з порічок і бананів

Потрібно: сік із червоної смородини – 1 літр, цукор – 700 г, банани – 4 шт.

Приготування: вичавити сік з червоної смородини за допомогою соковижималки. За допомогою блендера банани перетерти в пюре. До пюре додати сік і цукор. Поставити на вогонь і варити протягом 40 хвилин з моменту закипання на повільному вогні. Закрутити варення в банки.

Вітамінна бомба

Потрібно: 3 л смородини, 1 л порічок, 1 л малини, 1 л суничок, 2 апельсина і 1 лимон (ошпарити попередньо кип’ятком).

Приготування: цю суміш варити не потрібно. Ви можете самі корегувати які фрукти маєте, але смородини повинно бути більше. Все перемолоти і додати цукор, якщо будете зберігати в холодильнику, то мелену масу поміряйте і додайте 1,5 рази більше цукру, коли будете зберігати в підвалі, то в 2 рази цукру більше.  Все ретельно перемішуйте час від часу на протязі дня, щоб цукор розчинився. Вийде легеньке желе, звичайно, на холоді більше згусне. Взимку можна взяти 300 г того желе і додати у звичайну (галеретку) желе або ж зробити смачнющу прослойку в торті. Також можна приготувати з цієї суміші смачний фруктовий напій або ж вживати до десертів.

Варення з полуниць і аґрусу

Потрібно: 1 л полуниць (краще дрібніші або порізати великі полуниці), 1 л аґрусу, 1,5-1,7 л цукру.

Приготування: всі інгредієнти змішати і поставити в каструлі на великий вогонь, помішуючи, варити 30 хв. Знімати піну. Гарячим розлити в сухі банки, закрити металевими кришками, перевернути, накрити. Стане густе, що в банці не падає на дно. Робити по 1 порції на раз.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *