Кримінальна практика свідчить, що крадії найчастіше забираються до чужих помешкань, коли господарі залишають помешкання на тривалий час без нагляду. Попереду Великодні свята, за ними – травневі. Залишені цінності, валюта, техніка можуть легко потрапити до рук зловмисників.
Домушники не забираються у чужі квартири, доки не переконаються, що власники покинули помешкання хоча б на декілька годин, кажуть у поліції. Тому не варто афішувати про свій тривалий від’їзд насамперед у соцмережах – їх тепер також ретельно відстежують любителі чужого майна, адже так найлегше дізнатися, де перебувають власники житла.
Полегшує роботу крадіям і те, що багато вхідних дверей не обладнані надійними замками, немає сигналізації. Люди, які думають, що красти у них немає чого, помиляються. Якщо не зберігаєте великим сум готівкою, завжди залишається побутова техніка, ювелірні вироби, планшети та ноутбуки. Злодії виносять навіть одяг та парфуми, тобто все, що можна потім продати.
– Той, хто подбав, щоб двері були обладнані надійними двома-трьома замками, може почуватися спокійнішим, – розповідають у поліції. – Найбільш вразливі є замки з циліндровим механізмом під плоский ключ та замки з хрестовидним циліндровим механізмом. Для їх відкриття злодієві достатньо кількох секунд.
Краще захищені з недорогих замків сувальдні з покращеними захисними властивостями, у тому числі з багатоступеневим захистом. Як показує практика, крадії навіть не беруться відкривати такі двері. Окрім того, бажано оснастити вікна та балконні двері металевими решітками. Найкращі з погляду безпеки – стаціонарні ґрати товщиною не менше 10 мм, краще 12-15 мм.
Аби вберегтися від квартирної крадіжки, можна також звернутися до спеціалістів управління поліції охорони. У поліції зазначають, що охоронці за лічені хвилини приїжджають до квартири, коли туди навідують непрохані гості.