У січні цього року стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».
Як повідомляють у Тернопільській митниці ДФС, запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.
Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця митного оформлення.
Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.
«Пілотний проект здійснюється у дві фази. Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць, – розповідає начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Тернопільської митниці ДФС Іван Попович. – Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».
Впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.
Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.
«Зазначу, що з 18 березня 2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів на депозитні рахунки 3734, відкриті у Головному управлінні Держказначейства у м. Києві на ім’я митниць ДФС припиняються. До того ж, з 16 квітня 2019 року буде припинено митне оформлення товарів через зазначені депозитні рахунки, а кошти, що залишилися на рахунках митниць, будуть повертатися на рахунки підприємств за відповідною заявою», – додав Іван Попович.