31 січня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

31 січня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

Цього дня у світі відзначають Міжнародний день без Інтернету, День скотча, День натхнення серця мистецтвом, День пекельного холоду, Всесвітній день допомоги хворим на проказу.

У США – День веселощів на роботі, День гарячого шоколаду, День навпаки, День «Обійми економіста», День «Їжте брюссельську капусту», День коктейлю «Бренді Олександр», у Нідерландах – День звільнення Освенцима, у Білорусі – День науки, в Австрії – День безпритульних дітей, в Індії – День пам’яті Мехер Баби.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 31 січня вшановує пам’ять Афанасія Великого і Кирила. Вони були архієпископами з Олександрії. У народі день називають «Ломоносом», або «Гусячим святом». Просто в цей день зазвичай бувало настільки холодно, що навіть ломило ніс.

Що сьогодні не можна робити

Не можна хрестити хлопчика – це може принести в його життя чоловіче безсилля. Не рекомендується переїзд – у новому житлі вас будуть супроводжувати скандали та сварки. Краще ці плани перенести. 

Прикмети на 31 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– заметіль – зима ще буде довгою; 

– відлига – до поганого врожаю картоплі й сирого літа.

У кого іменини

Іменини у Афанасія, Кирила, Марії, Олександра, Євгена, Дмитра, Сергія, Ксенії, Володимира, Михайла, Миколи і Максима.

Пам’ятні дати 31 січня, річниці та події

31 січня 1892 року відбулися перші лижні змагання на першому світі трампліні, який у модернізованому вигляді діє досі, – Холменколлен, розташованому неподалік від столиці Норвегії – Осло. На той момент висота трампліну становила 60 метрів. Норвезькі лижники змагалися тоді в стрибках із трампліну та лижному двоборстві. І в тій, і в іншій дисципліні перемогу здобув Свейн Солег. На очах 10 тисяч здивованих глядачів він стрибнув на 21,5 метри. Пізніше трамплін кілька разів перебудовували-подовжували, модернізували, розширювали трибуни біля його підніжжя. На ньому проходили лижні чемпіонати світу 1930, 1966, 1982, 2011 років, зимова Олімпіада 1952 року й чемпіонати світу з біатлону 1986 і 2000 років. Сьогодні Холменколлен, укотре вдосконалений, вважається одним із найсучасніших і величних трамплінів у світі. Він являє собою 115-метрову споруду зі сталі та бетону. На трамплін можна піднятися на спеціальному ліфті, а потім завершити шлях, пройшовши 114-ма сходинками. З вершини відкривається приголомшливий вид на Осло й Осло-фіорд. Туристи, які відвідують Холменколлен, обов’язково зазирають у найстаріший в світі Музей лиж, відкритий у 1923 році. Тут представлена унікальна експозиція, що розповідає про 4000-річну історію лиж. А найвідчайдушніші можуть навіть випробувати себе в ролі стрибуна з трампліну: в спортивному комплексі встановлений спеціальний «імітатор стрибків» – кабінка, на екрані якої транслюється об’ємний фільм «Спуск очима лижника», сама ж кабінка при цьому повторює всі рухи спортсмена. Лижний трамплін у Холменколлені працює 365 днів на рік. З Осло сюди можна дістатися за 20-30 хвилин на метро.

У 1893 році в цей день був зареєстрований товарний знак «Coca-Cola». Сьогодні цей бренд-легенда. Історія напою бере початок у березні 1886 року, коли Джон Пембертон намагався знайти новий болезаспокійливий засіб. Взявши цукровий сироп і кофеїн, додавши у нього відвар коки, він отримав стимулюючий солодкий напій коричневого кольору. До аптеки «Джейкобс» в Атланті він надійшов як ліки від розладів нервової системи, на що автор отримав патент. Стакан цілющого напою тоді коштував п’ять центів. Продовжуючи експериментувати з сиропом, у нього додали газовану воду. З легкої руки друга Пембертона – Ф. Робістона напій отримав назву «Coca-Cola» й логотип, який впізнають у всьому світі. Але товарний знак був зареєстрований тільки 31 січня 1893 року засновником компанії The Coca-Cola Company А.Кендлером. Бізнесмен викупив рецепт напою у вдови Пембертона. Він зварив його разом зі своїм «Бальзамом з крові рослин». Відтоді «Coca-Cola» почала свою ходу по всьому світу, повідомляє УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *