Чого чекати від погоди: 2021 стане ще теплішим, а лютий потішить снігом

Чого чекати від погоди: 2021 стане ще теплішим, а лютий потішить снігом

Українцям, схоже, доведеться відвикати від наших сніжних і морозних зим і звикати до європейських – похмурих, дощовитих і сльотавих. А також до того, що літо у нас стане довше, але і воно буде не таке, як завжди. Численні прогнози про те, що клімат у нашій країні помітно змінюється, стають реальністю.

Народний синоптик України Леонід Горбань прогнозує, що морози і снігопади перейдуть на лютий. У другій його декаді очікується часта зміна відлиги і холодів, але без опадів. Третя декада тепла, зі снігом і дощами. Початок березня – 2021 буде морозним і сніжним, весна прийде аж на початку квітня. Потім, за прогнозом Горбаня, знову похолодає, підуть дощі з мокрим снігом. Справжнє тепло прийде лише у 20-х числах квітня, але, як і в кінці березня, воно буде недовгим.

“Знову зарядять дощі й похолодає. Перша половина травня тепла і з дощами, у другій половині два тижні спеки й сухо, до кінця місяця прохолодніше, дощі”, – прогнозує синоптик.

Червень буде теплий, у першій декаді часті дощі, спека. Середина місяця – тепла, комфортна, без опадів, закінчення місяця тепле і “мокре”. Липень, який у народі називають “маківка літа”, очікується спекотний, але із частими дощами, грозами. Пік спеки припаде на середину місяця. Перша половина серпня – душна, посушлива, у другій половині послаблення спеки, невеликі дощі, до кінця місяця похолодання.

Синоптик Віра Балабух зазначила, що клімат в Україні поступово, але неухильно стає все теплішим. І 2021 рік не стане винятком. Причина – продовження глобального потепління на планеті. Незважаючи на численні заяви і застереження кліматологів про те, що Землі загрожує перегрів, який може спричинити незворотні зміни клімату, на практиці мало що змінилося.

Нагадаємо, ще в серпні 2019 року ООН оголосила надзвичайну кліматичну ситуацію, а в листопаді Європарламент оголосив надзвичайний кліматичний стан в Європі. Віра Балабух каже: коли температура перевищує середньорічну більш ніж на 2 градуси, відбуваються суттєві кліматичні зміни в природі, передовсім в екосистемах.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *