Чи забудують стадіон «ТЕКСТЕРНО»?

Чи забудують стадіон «ТЕКСТЕРНО»?

 

Петро Ландяк

Це резонансне для громади обласного центру питання недавно отримало своє продовження – на територію спортивного майданчика будівельники вже завезли панелі. Прокоментувати цю ситуацію, а також відповісти на деякі інші актуальні питання життя міста «Наш ДЕНЬ» попросив депутата Тернопільської міської ради Петра Ландяка.

– Пане Петре, минулого понеділка відбулось сесійне засідання Тернопільської міської ради. Які основні питання на ньому розглянули?

– Кожне питання є важливим. Звичайно є такі, які віддзеркалюють інтереси всієї міської громади, наприклад, розгляд виконання бюджету міста та показників соціально-економічного розвитку за 2013.

Тут багато формальностей, так як їх виконавці і учасники не використовують інструментів та параметрів соціально-економічного розвитку в плануванні, моніторингу і виконанні доходів бюджету. Є питання групових інтересів, наприклад доля гаражного кооперативу на вул. Текстильна-Курбаса, де міський голова обіцяє роздати більше тисячі власників гаражів земельні ділянки у власність, а вони проти цього протестують. Виглядає дивно, їм дають землю у власність, а вони не хочуть приймати такий подарунок від міського голови.

– А в чому ж тоді проблема?

– Все дуже просто. Власники гаражів запитують мера про те, в чиїй власності будуть знаходитись під’їзні дороги до гаражів – а він, наче, мовчить. Це я говорю з їхніх слів. Тому власники гаражів пропонують не передавати їм у власність землю, а віддати в оренду гаражному кооперативу, який люди створили, а зі слів власників гаражів – мер цього робити не хоче. Хіба не дивно?

– А яка ваша думка, чому?

– Звичайно, я точно не знаю, хоча передбачаю, що хочуть роздати землю під гаражами (а це в основному металеві конструкції), а потім хтось із будівельників почне скупляти у людей цю землю, а проїзди між гаражами перейдуть цьому будівельнику вже безоплатно. Така моя версія.

– Біля міської ради пікетували працівники коммунального підприємства «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця». В чому суть проблеми?

– Підприємство доводять до банкрутства.

– Спеціально?

– Знаєте, щоб чітко відділити умисні дії від некомпетентних, які також призводить до банкрутств підприємців, потрібен детальний аудит. Міський голова, звичайно, на нього не піде, вважаю, не захоче, а аудит був би дуже потрібним.

Однак з отриманої мною інформації та на основі копій документів балансу, додатків до них, копій фінансових планів підприємства, розшифровок дебіторської і кредиторської заборгованостей видно, що попередні збитки підприємства у 2013 році становили 1390 тис. грн. Я їх називаю попередніми, хоча рік давно завершився, адже із інформації директора КП «МШЕД» Козака, підприємство, ТОВ «Тернопіль комуналсервіс», яке має Луцьке походження і в даний час прибирає місто, (а люди бачать як!!!), практично використовуючи всю матеріально-технічну базу та працівників КП «МШЕД» на підряді, заборгувало йому 710 тис. грн. І, крім цього, не підписало акти виконаних робіт ще на 460 тис. грн. Тобто збитки 2013 року були б менші на 460 тис. грн. Крім цього, управління житлово-комунального господарства міста заборгувало коммунальному підприємству 1222 тис. грн. Станом на 01.01.14р. і на даний час ця сума не є оплаченою. В листопаді і грудні 2013 року управління ЖКГ зовсім не підписало акти виконаних робіт з КП «МШЕД». Так, що в цих двох місяцях підприємство не працювало? Де тоді був відділ технічного нагляду міської ради, який зобов’язаний здійснювати контроль за прибиранням, де його доповідні записки владі міста?

В свою чергу майстри дільниць комунального підприємства кажуть, що в управлінні ЖКГ є непідписані акти виконаних робіт за 2013 рік на суму більше 1 млн. грн., з яких, ніби-то, на 350 тис. грн. управління таки підпише. Тоді збитки 2013 року реально зменшаться ще на 350 тис. грн., а якщо управління ЖКГ перерахує свій законний борг 1222 тис. грн., а ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» свій у сумі 710 тис. грн., то проблем у КП «МШЕД» не буде жодних.

В розмові зі мною міський голова п. Надал називає КП «МШЕД» банкрутом. Що, в міській раді не можуть розібратись, чи комусь вигідно, щоб підприємство було ліквідоване???

Я вимагаю створити комісію з вивчення стану справ у підприємстві. Мене активно в цьому підтримують депутати міської ради Н. Карпишин  і О. Вітвіцький. На мою думку, комунальне підприємство міста потрібно врятувати.

– Ви на сесії піднімали ще питання забудови стадіону, який колись належав ВАТ «Текстерно».

– Так, там вже завезли панелі. Хоча на попередньому сесійному засіданні, у зв’язку з моїм виступом та висновками депутатської комісії, яку очолює пан Лило, за що я йому вдячний, коли затверджували план зонування територій міста по спірній земельній ділянці стадіону, рішення прийняте разом з протокольним дорученням, про додатковий розгляд цієї проблеми на засіданнях містобудівної ради та громадської ради з питань стратегічного розвитку та містобудування. Інформую, що не було засідань цих рад. Відбулась невелика балаканина за участі одного лише керівника громадської ради Михайла Гросуляка, а його особисті висновки були однозначні – потрібно, щоб містобудівна рада сказала своє останнє слово.

Таким чином все пустили на самовплив, а будівельники, тим часом, панелі завезли. В зв’язку з цим, повторюю, стадіон забудовувати – є злочином. А рішення, які з цього приводу приймались, не відповідають і не відповідали чинному законодавству. Найпростіше, без судів і протестів людей, міський голова зобов’язаний вирішити цю проблему, надавши іншу ділянку будівельнику. Стадіон забудовувати не дозволимо!

Тарас ВОЛЯНСЬКИЙ.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *