На сайті Кабміну зареєстрували петицію з вимогою зупинити незаконну реконструкцію Катедри у Тернополі

На сайті Кабміну зареєстрували петицію з вимогою зупинити незаконну реконструкцію Катедри у Тернополі

На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію з авторством Віти Хмиз щодо збереження пам’ятки архітектури національного значення колишнього монастиря Домініканського костелу в Тернополі.

Про це повідомляє «Суспільне».

У петиції закликають зупинити незаконну реконструкцію, зберегти пам’ятку та її статус національного значення.

“На об’єкті вже працює будівельна техніка і здійснюються незаконні будівельні роботи. У репрезентативному зображені майбутньої реставрації зображено заплановану надбудову на два поверхи, що не підпадає під визначення “реставрації” і “пристосування”, та є “реконструкцією”, що заборонено Законом України “Про охорону культурної спадщини”, – йдеться у петиції.

Надбудова додаткових поверхів на колишньому монастирі домініканців 1749 року – це реконструкція, а не реставрація, каже авторка петиції.

“Оголошено, що нове приміщення призначатиметься для підрозділів архиєпархії та приміщень, які можуть винаймати і використовувати. Це є неможливим для використання пам’ятки архітектури національного значення. Це є порушенням закону, руйнуванням цінного об’єкта та втручанням в архітектуру задля досягнення комерційних та приватних інтересів у вигляді надання можливості використовувати пам’ятку приватним компаніям”.

Авторка петиції вимагає, по-перше, зупинити будь-які будівельні роботи та обов’язково вивезти будівельну техніку з території Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. По-друге, провести неупереджені та незалежні громадські обговорення щодо незаконної реконструкції архітектурної пам’ятки національного значення.

Петиція, аби її розглянули, має набрати 25 тисяч підписів. До кінця збору підписів залишив 92 дні.Фото з відкритих інтернет-джерел.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *