Дивом врятували, бо люди помітили дим: на Тернопільщині горіла церква

Дивом врятували, бо люди помітили дим: на Тернопільщині горіла церква

Рятувальники кажуть – вогонь міг спалахнути через неправильне поводження з пічним опаленням. Розповідаємо, як діяти, аби бажання зігріти приміщення не призвело до пожежі.

– Порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації твердопаливних котлів, пічного опалення та електронагрівальних приладів – поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року, – пояснили в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області. – Яскравим прикладом цього є недавня пожежа храму на Тернопільщині. Виникла вона в ніч з 5 на 6 грудня в церкві Покрови Божої Матері УПЦ МП в селі Боложівка Шумського району. Ймовірна причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Лише завдяки небайдужим жителям села, які помітили задимлення будівлі та вчасно сповістили Службу порятунку, вдалось швидко ліквідувати пожежу та врятувати будівлю.

Аби прилади опалення не стали причиною пожежі, необхідно дотримуватись ряду вимог.

Не можна використовувати для обігріву несправні опалювальні печі; розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду дорослих; доручати розпалювати печі дітям; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника; сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети.

Категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом, а також влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.

В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б раз у два місяці.

Не залишайте без нагляду розпалену піч чи плиту. Палаючого вуглика, а інколи й іскри, досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

– Пожежі можуть виникати і від несправної електромережі чи її неправильної експлуатації, – розповідають рятувальники. – Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це рятувальну службу за телефоном «101», зазначають в ДСНС. При цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність осіб, а також повідомте своє прізвище та номер свого телефону. Якщо є можливість, евакуюйте людей та починайте гасити пожежу підручними засобами.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *