Лікування артриту: сім ефективних засобів народної медицини

Лікування артриту: сім ефективних засобів народної медицини


Трави для здорових суглобів
Фітотерапія дуже ефективна при лікуванні захворювань суглобів. Для зовнішнього застосування помічна багатотрав’яна настоянка з сабельнику, живокосту, квіток лопуха і каштана, трави багна, трави пирію, буркуну, мар’їного кореня. Можна додати і квітки білого бузку і березових бруньок. Всі ці трави мають знеболюючі і протизапальні властивості.
Для приготування настоянки необхідно взяти 100 грамів подрібненої і висушеної трави перерахованих вище рослин, помістити в скляний посуд і залити 0,5 л горілки або спирту. Настоювати 7-10 днів в темному місці, потім процідити. Зберігати в прохолодному місці. Ця настоянка добра тим, що зберігає корисні властивості до 2-3 років. Ці засоби застосовують не тільки для розтирання хворих суглобів, а й для примочок і компресів.

Золотий вус. У народній медицині добре себе зарекомендувала рослина золотий вус, що використовується зовнішньо при артритах, подагрі та інших ревматичних захворюваннях. Так, при суглобових болях дієвою є настоянка такого складу: листя золотого вуса середнього розміру – 5 штук, горілки – 1 склянка і 0,5 склянки мурашиного спирту. Спочатку необхідно дрібно порізати листя золотого вуса, залити склянкою горілки (якісної) і настоювати в темному холодному місці протягом 10-15 діб. Потім процідити і до отриманої настоянки додати півсклянки мурашиного спирту. Ретельно перемішуючи, необхідно в той же день натирати хворе місце (суглоби, хребет, поперек), при цьому тепло його укутуючи. Для внутрішнього вживання краще приймати настоянку золотого вуса, приготовлену таким способом: 3 відростка і 3 нижніх листка рослини ретельно подрібнити і залити 0,5 літрами горілки, посуд щільно закрити і настоювати в темному місці 3 тижні. Потім настоянку процідити і приймати по 0,5 ст. ложки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Лопух і оман. Для настою потрібно взяти по 1 ст. ложці подрібнених і висушених коренів лопуха і оману, помістити в термос і залити 0,5 л гарячої води. Настоювати 2 години в термосі, а потім процідити. Приймати настій 3-4 рази в день по 0,5 склянки.
Можна також приготувати компрес з листя лопуха, яке опускають в теплу воду на кілька хвилин. Струшують воду з листя і прикладають до хворого суглоба. Вкривають плівкою і товстим рушником. Компрес з лопуха можна залишити на всю ніч.

Звіробій. 1 ч. ложку трави звіробою слід залити 1 склянкою окропу, настоювати 15 хвилин, охолодити і процідити. Приймати 4 рази на день по 1 ст. ложці.

Спориш. З трави споришу для лікування суглобів можна приготувати відвар. Для цього 2 ч. ложки трави споришу слід залити 1 склянкою окропу, прокип’ятити ще 15 хвилин, охолодити і процідити. Пити відвар дрібними ковтками протягом дня.

Брусниця. З листя брусниці також готують відвар: 2 ч. ложки сировини необхідно залити склянкою окропу, настоювати 15 хвилин, охолодити і процідити. Пити відвар по 1 ст. ложці протягом дня.

Береза. Особливо добре діють компреси з зім’ятого листя берези, накладені на хворі суглоби, які можна залишати на кілька днів, або ванни з додаванням відвару з листя берези.

Однак при прийомі будь-яких лікарських рослин всередину потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем, оскільки в усіх вищеописаних рослин є протипоказання і побічні дії”, – підсумувала травник Анна Бондар.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *