Марія Чашка: «До тернопільських загонів самооборони долучаються жінки»

Марія Чашка: «До тернопільських загонів самооборони долучаються жінки»

chashkaУ зв’язку з останніми подіями у нашій країні, вбивствами, знущаннями, викраденнями найактивніших учасників Майдану, підпалами машин, громадяни України вирішили об’єднуватися у народні загони самооборони і самостійно забезпечувати порядок на вулицях своїх міст. До цього руху активно долучаються і жінки. Наприклад, лише в Тернополі є вже більше 150 охочих бути учасниками таких загонів. І їх кількість постійно зростає.

«Що означає бути учасницею жіночого оборонного загону?»,  – таке запитання виникає практично у кожного, хто вперше зустрічається з подібним явищем громадської активності. Відповідь на це вже зараз може дати активістка Штабу національного спротиву Тернопільщини і керівник місцевої жіночої самооборони Марія ЧАШКА.

Розвивати загони народної самооборони важливо не тільки в цей неспокійний час. Для жінок це хороша практика самореалізації і здобуття цінних життєвих навичок. У такий спосіб вони мають можливість проявити свою громадянську позицію і водночас перебувають під захистом громадського об’єднання, де кожен його учасник допомагає один одному. На Тернопільщині до жіночої самооборони долучилися депутати міської і обласної рад, які можуть надавати різносторонню підтримку. Окрім того, жінки у лавах загону можуть безкоштовно навчатися основ першої медичної допомоги, що важливо в повсякденному житті. Цього навчають медики-фахівці, які дають одночасно і розуміння того, що таке імунітет, здоров’я, як функціонує наш організм. Вони передають свій досвід і з народної медицини. Це допоможе жінці берегти власне здоров’я і виховувати здорове покоління.

Інший напрямок – навчання самообороні. Знову ж таки, учасниці жіночого загону здобувають такі навики безкоштовно. З ними працює досвідчений фахівець-інструктор. Також за потребою будуть проводитися правові і юридичні консультації. Відповідно, жінки отримають ще й належну правову підготовку. Вони знатимуть, як відстояти права свої, рідних, суспільства.

Активістки можуть самостійно і вільно обирати конкретний напрям у самообороні відповідно до своїх здібностей і побажань. Активні й спортивні жінки, які готові разом з чоловіками патрулювати вулиці, виконуватимуть ці завдання.

«Спільне патрулювання вносить конструктивний момент у бригади народної охорони, адже чоловіки відчуватимуть ще більшу відповідальність, це спонукатиме їх бути більш гречними й уважними. Жінка водночас відчуватиме мужнє плече побратимів і захищеність, буде бачити, що їй є на кого обпертися. Ми віримо, що такі спільні патрулі будуть більш організовані та культурні, – зазначає Марія Чашка. – Нам також потрібна допомога психологів, оскільки в облраді відбуваються цілодобові прийоми громадян. Багато людей втомилися від революційних подій, але хочуть бути потрібними в цей час, потребують звичайного людського спілкування. Це ще один із напрямків діяльності жіночої самооборони. Жінки, які несуть вартування, спілкуються з людьми, врівноважують ситуацію, оскільки рівень неспокою і хвилювання у суспільстві дуже високий. Психологи також проводитимуть із загонами жіночої самооборони заняття і будуть пояснювати, як потрібно справлятися зі стресовими ситуаціями, як виходити з конфліктних ситуацій».

Цікаво, що наймолодшій учасниці загону жіночої самооборони 22 роки, а найстаршим приблизно 50. Здебільшого старші несуть вахту в обласній раді, навчають інших. Сьогодні народна самооборона знаходиться на стадії юридичного формування як громадська організація, відповідно всі її члени матимуть посвідчення і дозвіл на використання спеціальних засобів захисту (згідно українського законодавства). Подібні жіночі загони вже створені майже в половині районів області. Їх розбивають на десятки, п’ятірки. Є схема дій, як потрібно повідомляти про надзвичайні ситуації без засобів зв’язку.

«Ми готові до будь-чого – як до мирного життя, так і до іншого розвитку подій. До недавнього часу було ймовірне впровадження надзвичайного стану в країні, хоча небезпека не минула і криза в державі досі є. У разі введення надзвичайного стану люди розгублюються, оскільки тоді вимикають мобільний зв’язок, інтернет і з телеканалів залишається лише перший національний. Тому ми розробили схему інформаційного повідомлення без жодних засобів зв’язку. Тобто інформація все одно буде передаватися. Ми раді кожній дівчині або жінці, котра виявить бажання бути в самобороні. Записатися можна у волонтерів на 5 поверсі обласної ради або ж зателефонувавши  за номером: (097) 315-45-89», – додає активістка Штабу національного спротиву Тернопільщини і керівник місцевої жіночої самооборони Марія Чашка.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *