Мульчування, пасинкування і вирощування на шпалерах

Мульчування, пасинкування і вирощування на шпалерах

Лайфхаки, які допоможуть отримати гарний врожай огірків

Огірки – один з улюблених овочів українців. Але дуже часто буває, що ці рослини починають сохнути і жовтіти. Щоб отримати гарний врожай, дотримуйтеся простих правил.

Місце для вирощування огірків повинно добре освітлюватися сонцем (припустима півтінь) і бути захищеним від вітру. Ґрунт для огірків повинен бути в міру пухким, таким, що добре втримує вологу й дуже родючим.

Оптимальна температура для нормального розвитку огірків (як і інших гарбузових культур) коливається в межах 23-30 градусів. Температура повітря нижче 15 градусів призводить до пригнічення й зупинки росту рослин на будь-якій стадії розвитку.

Коли огірки зійшли, обов’язково розрихліть довкола них ґрунт. Усі пасинки (зав’язі й навіть бічні пагони), що ростуть із перших 3-х або 4-х листків молодої рослини огірка, слід вилучити. Це допоможе розвитку здорової та міцної кореневої системи огірка.

Регулярний полив особливо важливий для огірків під час активного росту (червень) і утворення плодів (липень, серпень). Навіть короткочасне пересихання ґрунту під час плодоутворення призводить до появи гіркоти в огірках, яку потім ніякими поливами не усунути. Поливати огірки необхідно теплою водою (холодна вода спричиняє виникнення сірої гнилі).

Для збереження вологості ґрунту посадки огірків мульчують органічними матеріалами (можна навіть використовувати скошену траву з газону). Мульча охороняє ґрунт від швидкого висихання й пригнічує ріст бур’янів, тож поливати огірки можна буде рідше, а рихлити й полоти грядку не доведеться.

Коренева система огірків потребує повітря. Часті поливи ущільнюють незамульчований ґрунт, а розпушування ушкоджує ніжне коріння. Щоб забезпечити доступ повітря, за допомогою садових вил у землі роблять проколи на глибину 10-15 см.

При вирощуванні огірків у відкритому ґрунті під час затяжних дощів виникає небезпека швидкого поширення сірої гнилі в загущених батогах рослин. Гарні результати дає підв’язування огірків на шпалери. Для цього можна придбати спеціальну огіркову сітку у магазинах і використовувати її кілька років. Огірки чисті, менше хворіють і ви менше пошкоджуєте рослину, коли збираєте врожай.

При підгодівлі огірків, щоб уникнути опіків, поливайте розчином добрива зволожений ґрунт навколо рослин, уникаючи потрапляння на листя. При холодній похмурій погоді ріст огірків уповільнюється, а коріння не може активно засвоювати живильні речовини. Тому не слід удобрювати огірки в таких умовах.

Регулярний, частий збір урожаю огірків сприяє більш рясному плодоутворенню, сповільнюючи старіння рослини й збільшуючи врожайність.

Пожовтіння й опадання зав’язей огірків свідчить про перезволоження ґрунту або дефіцит живильних речовин при загущеній посадці. У такій ситуації необхідно дати ґрунту просохнути й після цього підгодувати огірки розчином мінеральних добрив або попелу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *