Миротворець з Тернопільщини розповів як святкують Різдво в африканській країні Конго (ФОТО)

Миротворець з Тернопільщини розповів як святкують Різдво в африканській країні Конго (ФОТО)

У різних куточках нашої планети люди бажають зустріти новорічно-різдвяні свята радісно та щасливо. А як святкують Різдво в одній з африканських країн – Конго?

Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці Юрій Кульпа, який працює у Миротворчій місії ООН – помічник командира по зв’язках із ЗМІ у 18 окремому вертолітному загоні – українському авіаційному підрозділі в Демократичній республіці Конго (колишній Заїр).

«Різдво в ДРК – одне з найвеличніших свят року. Відзначають його 25 грудня на державному рівні. В країні вихідний день, школи та більшість підприємств зачинені, магазини не працюють.

Різдво тут не таке комерційне, як в інших країнах. Ви не знайдете гірлянд, що прикрашають усі закутки міст. У більшості дорослих та дітей подарунків не буде, оскільки це витрати, на які заощаджень немає.

Святвечір у конголезців дуже важливий. В церквах організовують музичні вечори, співають хори, персонажі вертепів розповідають історію про те, як цар Ірод вбив хлопчиків. Люди, котрі беруть участь у виставі, дуже люблять демонструвати свої найкращі акторські здібності…

Різдвяна релігійна служба розпочинається о 9 ранку. До церкви приходить ще більше людей, усі разом оспівують народження Христа. Після святкової літургії повертаються додому.

Більшість людей намагаються їсти краще, ніж зазвичай. Святкових столів із розмаїттям став немає. Готують м’ясо курки або свинини.

Переважно Різдво конголезці проводять у колі сім’ї, відпочивають, відсипаються після ночі, проведеної в церкві.

Мовою лінгала, якою розмовляють у ДРК та деяких інших африканських країнах, «щасливе Різдво» у перекладі звучить «мботама маламу».

За столом батьки, зазавичай, кажуть дітям: «Ойо еза сосо дубіен таба я бонане» (лінгала), – «Яка смачна страва різдвяна!» Йдеться про м’ясо або курятину, яку приготували для дітей чи гостей.

До роботи люди повертаються уже наступнго дня», – пише наш земляк.

Близько 50 відсотків населення ДР Конго – римо-католики, 20 відсотків – протестанти. Решта 30 відсотків – суміш мусульман та кімбанггістів. Культура цієї країни є віддзеркаленням різноманітних етнічних груп та способу їх життя. Близько 60 мільйонів конголезців живуть у сільській місцевості. А ті, хто мешкає в містах, дуже схильні до західного стилю життя.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *