На місячну пенсію судді українцеві з мінімалкою треба працювати більше року

На місячну пенсію судді українцеві з мінімалкою треба працювати більше року

Щоб українцеві з мінімальною зарплатою отримати 91 тисячу гривень, потрібно працювати рік і три місяці. А от суддя-пенсіонер отримує таку суму за один місяць.   

В Україні у жовтні середня пенсія судді сягала 91,2 тисячі. З початку цього року вона зросла на 23 тисячі, тоді як середня виплата по країні збільшилася всього на 400 гривень. Такі дані Пенсійного фонду України.

Пенсія українців обмежена 10 розмірами мінімальної виплати (близько 18 тис грн). А от служителі Феміди не мають жодних лімітів.

Середня ж пенсія в країні збільшилася лише із 3507 до 3915 гривень. І це з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму, індексації, збільшення тим, хто досяг певного віку та виконав вимоги щодо стажу.

Українці отримають підвищення пенсій і в наступному році, йдеться у проєкті держбюджету-2022. Мінімальну пенсію збільшать лише на 159 гривень. Максимальний розмір виплати становить десять прожиткових мінімумів й збільшиться із 19340 до 20930 гривень.
Дефіцит Пенсійного фонду на 2022 рік закладений на рекордному рівні – 200,6 мільярда.
Скільки українців і яку пенсію отримують зараз? Як зазначає «Бізнес.ua», менше, ніж 2000 гривень, отримує 15,6% пенсіонерів, а це 1,7 мільйона осіб; від 2001 до 3000 гривень – 38,3% пенсіонерів – 4,19 мільйона; від 3001 до 4000 гривень – 19,4% пенсіонерів – 2,13 мільйона; від 4001 до 5000 гривень – 9,3% пенсіонерів – 1 мільйон людей; від 5001 до 10 000 гривень – 13,5% пенсіонерів – 1,47 мільйона; понад 10 тисяч – 3,9% пенсіонерів, це – 433,5 тисячі осіб.

Щодо працюючих людей, то більшість живуть на одну зарплату. Так, для 55% опитаних українців основне джерело доходу – зарплата, для 30% – пенсія. Свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%), свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг». Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.
Через низький рівень життя люди нарікають на політиків та чиновників. Бо, як не крути, кожен залежить від правил гри, які вони встановлюють. Часто буває, що прийняті закони працюють не на користь держави та громадян, а обслуговують інтереси певних промислово-фінансових груп, олігархів тощо.  

Пандемія коронавірусу поглибила соціальну нерівність, опустошила гаманці багатьох українців, посилила заробітчанські настрої.   
То чи варто дивуватися, що чимало співвітчизників підтримують розпуск Верховної Ради. Зокрема, більше половини українців виступає за розпуск парламенту й призначення нових виборів, показали результати опитування згаданої соціологічної групи. Якщо точніше, то за розпуск Ради й нові вибори – 58% українців.

Немає симпатії і до уряду. Відставку Кабміну та призначення нового його глави підтримують 55% респондентів. Роботою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля задоволені лише 18% українців, незадоволених значно більше – 68%.

Загалом, найбільше серед органів центральної влади люди не задоволені роботою Кабміну (80%) та Верховної Ради (83%).

Обіцянка кінця епохи бідності вже стала анекдотом, зважаючи на галопуючі ціни, тарифи, вічну економічну кризу… А от для парламенту, судячи з усього, ця епоха минула. Бо, приміром, знову Рада поповнила свій автопарк

позашляховиками Toyota на 17,70 мільйона гривень. Як повідомляють «Наші гроші», ще й ціни завищені.

Фірма «Автоарт ЛТД» поставить два позашляховики Toyota Land Cruiser Prado у комплектації Prestige по 1,43 мільйона. В автосалонах вартість таких автівок без додаткового обладнання стартує від 1,34 млн грн, у базовій комплектації джип можна придбати за 1,22 мнл грн.

Також фірма поставить дві Toyota Camry у найдорожчій комплектації Premium+ по 1,18 млн грн. Ще автобаза замовила 11 дешевших автівок Toyota Camry у базовій комплектації Comfort по 842 тисячі. Мікроавтобус Toyota Proace Verso, теж у найдорожчій комплектації Premium, за 1,61 мільйона. Загалом Апарат ВР замовив 17 автомобілів.

І повертаючись до уряду. Мінфін не контролює ситуацію з виконанням бюджету, маніпулює прогнозними показниками й не діє, коли головний фінансовий кошторис країни необхідно балансувати, пише «РБК-Україна», аналізуючи ключові дані щодо бюджетного планування. За даними видання, недопрацювання Мінфіну вже призвели до недофінансування низки витратних статей і блокування частини захищених витрат. Також уряд користується грошима місцевого самоврядування, бо своїх ресурсів для покриття поточних витрат в уряді вже не залишилося. А «зростання економіки» відбувається в основному за рахунок інфляції, а не за рахунок реального збільшення обсягів виробництва, імпорту, створення нових робочих місць…

Ольга ЧОРНА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *