У Ягільницькій школі започаткували унікальний флешмоб на противагу «групам смерті»
Допоки у ЗМІ та соцмережах активно обговорюють і шукають способи боротьби з небезпечними об’єднаннями в інтернеті, які негативно впливають на підлітків і навіть спонукають їх до самогубства, у Ягільниці Чортківського району знайшли їм чудову альтернативу – учні сільської школи започаткували флешмоб «Чому варто жити».
Самостійно зняли та змонтували відеоролик, у якому розповідають, за що вони люблять життя, пояснюють своїм ровесникам, чому краще жити, аніж померти.
Учні від 7 до 11 класу поміркували над сенсом життя та поділилися власними переконаннями на відео. Естафету передали школярам із сусіднього села Улашківці та всій Україні.
«Люби життя! Воно таке цікаве і казкове», – закликають діти у ролику. Під музику Скрябіна вони розповідають, чому варто жити. Переконують: не зважаючи на всі зовнішні обставини, погоду, політичну ситуацію, важливо, що ми є – молоді і дорослі, худі й не дуже, хлопці та дівчата, красиві й особливі, веселі й буркотливі, ми є такими, якими нас створив Бог. Для когось ми є сенсом життя. Хтось є світлом для нашого… Ми всі такі різні і всі такі схожі. Кожному при народженні дається найбільший скарб – життя. Це найцінніше, що є в кожного з нас.
Ідея акції належить педагогу-організатору Ягільницької школи Катерині Бегмі. Вона розповідає: вчителів дуже схвилювала інформація про те, що деякі учні є ймовірними учасниками груп «Синій кит». Тож вирішили дуже оперативно діяти.
Відзняв і змонтував ролик одинадцятикласник Максим Хом’як.
На відео діти намагаються переконати своїх ровесників у всій Україні, що жити варто. Кожен має свої аргументи. Семикласниця Зоряна Запухляк переконана: життя роблять цікавішим захоплення. Дівчинка займається музикою.
Зоряна Слота грає у баскетбол. В майбутньому мріє стати вчителем фізкультури. Вона вважає: варто жити заради власних мрій.
Сьогодні оптимістичне відео ягільницьких школярів має тисячі переглядів – завдяки телебаченню про нього дізналася вся Україна.
Відвідини Ягільницької школи залишають дуже позитивні враження. Відчувається, що тут і діти, і вчителі розуміють одне одного і разом перетворюють навчальний процес у свято. У закладі кажуть: життєствердний флешмоб позитивно вплинув на учнів, тож уже вигадали його продовження.
Сподіваємося, що вже незабаром у соцмережах з’являться групи добра. У Ягільниці запевняють, що таке поширення добра серед підлітків матиме лише позитивний ефект.