Погашення податкової заборгованості з єдиного внеску: що слід знати тернопільським підприємцям

Погашення податкової заборгованості з єдиного внеску: що слід знати тернопільським підприємцям
Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло МАНАСТИРСЬКИЙ під час «гарячої лінії» поспілкувався з додзвонювачами щодо порядку нюансів погашення податкової заборгованості з єдиного внеску.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 Який документ направляється платнику про наявність заборгованості з єдиного внеску?

– Платнику, у якого виник борг з єдиного внеску, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. При непогашенні узгодженої суми боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки для стягнення.

 Мені, підприємцю, який не вів діяльності нарахували штраф та пеню біля 20 тис грн. Чи можливе розстрочення чи списання заборгованості з єдиного внеску?

– Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

– Як правильно сплатити недоїмку з єдиного внеску та податковий борг?

– Відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 при погашенні податкового боргу чи недоїмки з єдиного внеску у полі «Призначення платежу» розрахункового документа друкується код виду сплати «140» – «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску» (поле №2).

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

– Коли здійснюється стягнення коштів і продаж майна платника податків в рахунок погашення його податкового боргу?

– Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

– Що потрібно зробити для зняття накладеного виконавчою службою арешту автомобіля за поданням податкової через заборгованість?

– При сплаті у повному обсязі податкового боргу та недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також виконавчого збору, майно платника податків звільняється з-під арешту та виконавче провадження припиняється.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *