Репери з різних куточків України запалювали серця тернополян

Репери з різних куточків України запалювали серця тернополян

У місті організували хіп-хоп вечірку та перегляд короткометражного фільму «Думка»

На один вечір підземна локація «NaПошті» в Тернополі перетворилась у хіп-хоп арт-простір. Але не з танцями у стилі хіп-хоп, а саме з виступом співаків, реперів. У Тернополі звучала справжня вулична музика, яку показали 10 реперів з різних міст України – Києва, Чернігова, Тернополя, Рівного, а також з Нігерії – «Aurora», «Bang», «Tommy Kiff», «Sokrat», «NESmoke», «Mandem Squad», «Goldie».

Перед виступами на екрані продемонстрували короткометражний фільм «Думка» –  єдину відеороботу режисера, дизайнера одягу, музиканта Дмитра Мудрого. Цей фільм налаштовує молодь на пошук і реалізацію себе у сучасному світі, показує, як за коротке життя можна багато зробити, залишивши напрям розвитку на світло.

Далі сцена запрацювала і прийняла усіх, хто зголосився показати своє мистецтво. Звук забезпечив неперевершений DJ Krejn. 120 молодих людей, які прийшли на концерт, були задоволені, адже місця вистачило для всіх. Артисти запалювали серця людей своєю музикою. «А давайте, я кажу «Хіп», а ви кажете «Хоп»!» – запалював публіку репер NESmoke. Хтось пританцьовував біля сцени, хтось спілкувався з друзями. Студенти знайшли вихід своїй енергії у ритмах хіп-хопу, і це було драйвово. Особливо захопливо публіка зустріла темношкірих співаків з Нігерії «Mandem Squad» з їхнім харизматичним лідером Kay Gee.

Під час підготовки хіп-хоп вечірки у Тернополі команда організаторів створила і власне графіті, відтепер його можна побачити на паркані вулиці Дивізії Галичина.

– Я, насправді, дуже хвилювався, як має відбутись ця вечірка, – розказує організатор заходу Євген Захарчишин. – Перед нашою командою стояло багато задач – сцена, освітлення, проєктор і відео, реклама і продаж квитків, запрошення гуртів і співаків, організація простору всередині під час концерту, пошук партнерів, але прийшов час і все почало крутитись так, як треба. Вся моя команда вчасно прийшла, світло і сцену, звук нам «залишили» попередники, тому наш недільний івент був дуже якісним. Незаперечний факт, що нас підтримували найкращі! Хочу відзначити студію звукозапису «Redroom records», бренд екоодягу «КРУК» та пиво «Опілля». Моя головна ідея була в розриві шаблонів, а також я хотів подарувати цьому місту хіп-хоп подію, якої ще не було, з чим ми впорались. Це невеличкий крок для популяризації хіп-хоп культури і великий крок для мене як організатора, співака, прихильника хіп-хопу. Ми не будемо зупинятись і плануємо ще кілька хіп-хоп івентів як у Тернополі, так і в інших містах.

Цікавим був виступ Goldie – свій трек він почав співати, будучи обернутим у ланцюг, який потім розірвав як символ непокори обставинам. Бути, незважаючи ні на що, – головний месендж концерту. Виражатись, шукати свій талант і розважатись, римуючи сьогодення, шукаючи розраду в музиці та налаштовуючи своє життя на позитивні зміни.

Музика хіп-хоп народилась у Сполучених Штатах в середовищі вихідців з Африки та Латинської Америки. У 70-х роках минулого століття культура хіп-хопу відображала соціальні, економічні та політичні реалії їхнього життя.

Сьогодні ця культура об’єднує реп, брейкданс і мистецтво графіті. В Україні хіп-хоп на рівні великої сцени почули наприкінці 1990-х років та на початку 2000-х, коли  фестиваль «Червона Рута» відкрив такі імена, як Тартак, «Основний Показник» та багато інших.

Локація арт-простір «NaПошті» продовжує творити особливий світ разом з талановитими людьми Тернополя, і це налаштовує на розвиток, адже зробити свою подію тут можуть ті, хто вважає за потрібним показати своє мистецтво суспільству.

Олена МУДРА.

Фото Антона МАРЧЕВСЬКОГО. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *