Щоб вродили перчики і помідори

Щоб вродили перчики і помідори


10 порад, як обирати якісну розсаду і отримати гарний врожай
Ніколи не купуйте розсаду взапас. Тобто, не залишайте 3-4 дні у воді або мокрій мішковині. Така розсада буде приживатися не 3-4 дні, а 8-10, адаптація до відкритого ґрунту буде проходити тривалий період і вимагатиме додаткової роботи.
Ґрунт на корінцях розсади повинен бути свіжим, вологим, не мокрим, легко обсипатися крупинками при струшуванні. Коренева система в густій бовтанці, що зліплена докупи – свідчення несвіжої розсади, навіть, якщо листя рослин здається свіжим. Більш практично купувати розсаду всіх культур, вирощену в окремих ємностях, таблетках, касетах, горщиках і скляночках.
Висота розсади томатів, перців болгарських, баклажанів, несправжніх стебел розсади ріпчастої цибулі повинна становити 25-30 см. У капусти ранньої стебло 13-15 см, а пізньої – 15-20 см. Вирівняна по розмірах, кремезна розсада – явне свідчення, що рослини вирощувалися з дотриманням усіх вимог до живлення, поливу, освітлення, температур ґрунту й повітря.
Стебло має бути пряме, некручене, гладеньке, без тріщинок, пухирців (якщо це не біологічна ознака культури). Стебло розсади при м’якому згинанні не ламається, а легко гнеться й відновлює вертикальне положення. Товщина стебла в розсади томатів ранніх – 7-8, у більш пізніх – 7-10 мм, злегка опушений, ледве фіолетових відтінків. У баклажанів і перцю болгарського стебло розсади має діаметр відповідно 6-7 і 4-6 мм у кореневої шийки. У баклажанів стебло злегка шорстке через опушення, у перців – темно-зелене, гладеньке. Міжвузля не перевищують 2,0-2,5 см. Рослини кремезні, уся рослина цілком одного офарблення.
У розсади томатів ранніх сортів кількість добре розвинених листів становить приблизно 5-6. Рослина повинна мати квіткове гроно, краще з 1-2 квітками, що розпустилися. Середні й пізні сорти розсади формують до висадження 8, іноді до 10 справжніх листів. Розсада раннього перцю, що готова до висадження, має 6-8 листочків і квіткові бутони й 8-12 – у середніх і пізніх сортів.
Не варто купувати перерослу розсаду. Вона не сформує більш раннього й повноцінного врожаю, тому що витрачає більше часу на адаптацію й приживлення кореневої системи. Бліді листи, нерівномірно пофарбовані, витягнуті напівпрозорі стебла, корінці у формі зів’ялих бутонів – така розсада непридатна до посадки. На стеблі сліди видалених листів, темні цятки й невеликі риски на стеблах, мозаїчні недорозвинені листи із засохлими кінчиками. Від такої розсади краще відмовитися. Вона також непридатна до висадження.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *