Політичні наміри та поведінка російського президента Володимира Путіна у багатьох аспектах нагадують дії ініціатора Другої Світової війни Адольфа Гітлера. Про це повідомляє “Слово і діло”.
Серед спільних рис цих осіб перш за все можна виділити їх прихід до влади не за результатами виборів. Зокрема, Гітлеру допомогло призначення на посаду райхканцлера у 1933 році за ініціативи президента Німеччини Пауля фон Гінденбурга. Путін став президентом у якості наступника в 1999 році.
Журнал Time обох назвав “людиною року”, а головних козирем цих політиків були проведення спортивних змагань. Так, Адольф організував у Берліні Олімпіаду (1936 рік) для того, щоб підняти свій статус та імідж. Путін у лютому 2014 року провів Олімпіаду у Сочі із тією ж метою.
Загарбницькі дії по відношенню до чужих територій також стали основою режиму кожного із них: у березні 1938 року Гітлер кинув усі сили задля аншлюсу (анексія – ред.) Австрії, а російський лідер – також у березні 2014 року “приєднав” Крим.
На цьому жоден із них не зупинився. Німецький політик восени 1939 року організував вторгнення на територію Польщі, а президент РФ 27 серпня 2014 року – в Україну. Хоча за словами представників ОБСЄ на Донбасі діють російські найманці, сам Путін, як і очікувалося, цього факту не визнав.
Психологічні настрої та звички також мають багато спільного. Наприклад, Путін і Гітлер дбали про “культ особистості”, використовували схему зомбування людей, а також усіма можливими методами боролися із інакодумцями.