Міжнародний день дитячого телебачення та радіомовлення нещодавно відзначили в Україні. Це свято спонукає усіх нас замислитися над тим, що дивляться наші діти, який приклад переймають з екранів телевізорів та комп’ютерів.
Фахівці переконані: дефіцит якісних дитячих програм передусім пов’язаний з тим, що вони неприбуткові, а їх виробництво коштує дорожче. Однак дітям потрібні хороші інформаційні, пізнавальні, навчальні, навіть розважальні передачі. Тож з нагоди свята хочеться розповісти про тих сміливців, які все ж наважуються працювати для найменших.
У тернопільської дітвори є чудова можливість вчитися та розвиватися за допомогою цікавої програми «Телевітамінки», яка виходить на каналі ІНТБ. ЇЇ автор – креативна та цікава журналістка Олена Мудра. З її легкої руки у світ вийшло більше сотні 15-хвилинних «Телевітамінок», а це 26 годин якісного корисного відео.
– Мені завжди хотілось, щоб тернопільські програми для малюків були цікавими і щоб діти в них були, як діти, а не як роботи зі штучними голосами, – каже Олена Мудра. – Щоб сміялися, були задиркуваті, трішки нечемні, допитливі, і пригоди щоб в них були насправді.
Коли з’явилась можливість створити дитячу програму на телеканалі ІНТБ, радості Олени не було меж. Вона відразу ж погодилася і почала працювати над цим проектом.
– Важко було спочатку придумати назву, – зізнаєься жінка. – І раптом з’явилася ідея «Телевітамінок». Це такий собі корисний час біля телеекрану, який допомагає розвитку дитини, як вітамінки. Минуло три роки, ми разом з творчою командою ІНТБ Надією Калінчук, Віталієм Шевчуком, операторами Василем Псуєм, Антоном Киричуком випустили 26 годин відео для школярів та батьків. А це 104 програми по 15 хвилин кожна. «Телевітамінки» уже стали дипломантами Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», а ще у нас є своя аудиторія, яка чекає щонеділі зранку виходу нової програми. Ми також є і в Інтернеті.
Олена Мудра разом з творчою командою каналу активно працюють над кожною програмою, щоразу вигадують цікаві теми. Це і краєзнавчий напрямок – подорожі Тернопільщиною та Україною, етнографічний – вивчення народних традицій разом з майстрами, спортивний.
– Наприклад, нещодавно розповідали про наших юних спортсменів із школи “Екстрім”, які неодноразово перемагають на чемпіонатах України, – додає Олена. – Також ділимося цікавинками про роботу гуртків центрів технічної та екологічної творчості, проводимо різні майстер-класи. Навесні малюємо писанки, влітку плетемо віночки, восени – дідухи, виготовляємо годівнички для птахів, готуємо оригінальні страви. Іноді запрошуємо на програму цілі класи, аби зацікавити дітвору чимось корисним.
Усе це дає можливість дітям імпровізувати, проявляти свої таланти.
Юля ТОМЧИШИН.