Тернопільські громади обговорили легалізацію зарплати та зайнятість населення

Тернопільські громади обговорили легалізацію зарплати та зайнятість населення

На базі Програми відбулася інформаційна сесія на тему «Легалізація заробітної платні та зайнятості населення – ефективний механізм наповнення місцевих бюджетів».

Захід відбувся, аби підвищити рівень знань відповідальних працівників територіальних громад щодо ризиків і наслідків незадекларованої праці, а також можливості органів місцевого самоврядування по легалізації трудових відносин.

Про це інформує Тернопільський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європи».

Учасниками заходу стали посадові особи місцевого самоврядування, залучені до роботи по наповненню бюджету.

Очільниця Тернопільського РО Наталія Онищук зауважила, що легалізація зарплати та зайнятість населення – дуже важливі, адже від рівня зарплати залежить і ПДФО у громаді, а, відповідно, наповнення бюджетів і, як наслідок, утримання інфраструктури. Вона розповіла, що чимало запитань, які лунають від громад, стосуються змін до законодавства у відповідній сфері.

«Через високий рівень тіньової зайнятості й державний, і місцеві бюджети втрачають доходи, які можна було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку та підвищення добробуту громадян. Тому сьогодні головне наше завдання – це легалізація трудових відносин та заробітної плати, що сприятиме забезпеченню гідної праці та високих темпів економічного зростання та істотно впливатиме на всі аспекти соціально-економічної діяльності», – підкреслив начальник управління Держпраці у Тернопільській області Віталій Мариновський.

В області фіксуються такі найпоширеніші прояви тіньової зайнятості та порушення порядку оформлення трудових договорів: робота без оформлення трудових відносин з виплатою заробітної платні “в конвертах”, безпідставне укладання цивільноправових договорів, які за своєю суттю є трудовими, неналежне оформлення трудових відносин без повідомлення Державної податкової служби, ФОП, які виконують роботу на умовах договорів, що мають ознаки трудових.

Проте місцеві органи самоврядування можуть ініціювати перевірки виконання законодавства про працю та зайнятість населення. Для цього потрібно написати відповідного листа до управління Держпраці. Станом на 1 червня надійшло 4 листи щодо порушень законодавства щодо 40 суб'єктів господарської діяльності.

Про ефективні механізми наповнення місцевих бюджетів коштом легалізації заробітної праці та зайнятості населення більш детально розповів начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість населення та інших нормативно-правових актів управління Держпраці Ігор Хаварівський. Посадовець, зокрема, зупинився на питаннях дотримання роботодавцями області законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин у січні-травні 2021 року, виокремив повноваження органів місцевого самоврядування щодо контролю за додержанням законодавства про працю та наголосив на ефективності діяльності робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *