Українці не хочуть платити за «Вовчі грамоти»

Українці не хочуть платити за «Вовчі грамоти»

Схоже, після того, як скандальне рішення НКРЕКП про запровадження абонплати за під’єднання до газотранспортної системи збурило більшість українців, наша «народна» влада почала задкувати.

Спочатку публічно не погодився з новим здирством від приватних  облгазів очільник Кабміну, пообіцявши детально вивчити це питання. Не зволікали з висловленням своєї критичної позиції й більшість парламентських фракцій. Іншими словами, все йде до того, що окремий платіж за користування благами цивілізації якщо не скасують, то, принаймні, суттєво скоригують у бік зниження тарифу.

Узагалі, складається враження, що президент та уряд руками «незалежного регулятора» Вовка напередодні Дня сміху пожбурив  у суспільство пробним каменем, щоб побачити, якою буде реакція українців. Якби ми змовчали, існувала ймовірність, що нові побори могли б прижитися. Однак уже за кілька днів після 1 квітня – початку дії рішення НКРЕКП – тільки у соціальних мережах більше трьох мільйонів людей організували флешмоб із закликом ігнорувати платіжки на абонплату.

Така висока активність наших громадян та їх протестні настрої змушують високопосадовців відступити. Поки що – на словах. До речі, як і у випадку з блокадою «торгівлі на крові» – спочатку влада вдалася до силового розгону активістів, але після того, як у Києві знову ожив Майдан, вона перебрала ініціативу на себе і фактично призупинила напівлегальні транспортні потоки між українською і тимчасово окупованими територіями Донбасу.

Доводиться лише сподіватися, що подібним чином урядники та депутати діятимуть й цього разу. Бо й справді, зважаючи на те, що газотранспортна система є власністю держави, а отже – кожного з нас, платіж за користування «трубою» у жодні конституційні ворота не влазить. Тим паче, що в переважній більшості випадків за приєднання до газопостачання українці вже давно заплатили – і за проекти «врізки», і у касу генеруючих компаній, і «окремою вдячністю» монтажникам, і хабарами керівникам тих організацій, від яких напряму залежали терміни виконання робіт. Уже й не кажу про труби, вентилі, «надомники», лічильники та інше, необхідне для цього обладнання. Нерідко люди у селах навіть останню корову продавали, щоб якийсь чиновник на їхній кухні під «дулом» фото чи відеокамер запалив сірника, підніс його до форсунки і та спалахнула голубим вогником. Потім, зазвичай, на плиту ставили пательню і все той же «винуватець свята» смажив на ній яєчню. Усі дружно аплодували…

Цікаво, чи ми ще хоч раз так беззастережно зможемо запросити у свій дім будь-якого чиновника, щоб він зробив щось корисне, а не навпаки? Напевно ті часи вже давно стали історією, позаяк нині наші «слуги» згадують про своїх номінальних господарів тільки тоді, коли у них треба щось видурити чи поцупити. Нові податки, драконівські тарифи, «Вовчі грамоти» за газ…

Експерти уже прогнозують: якщо абонплату за «трубу» не відмінять, то українці почнуть масово від’єднувати свої домівки від газотранспортної системи – як це вже було у випадку зі стаціонарними телефонами. На балконах багатоповерхівок можуть знову з’явитися дуже небезпечні для всіх мешканців газові балони, а у сільських оселях основним видом палива знову стануть дрова чи торфобрикети. Яєчню і на них можна підсмажити – були б яйця.

Ще не перемога, але вже не поразка
10 квітня НКРЕКП призупинить рішення про запровадження абонплати за газ. Про це на прес-конференції повідомив голова Національної комісії Дмитро Вовк. Він уточнив, що це рішення, після ухвалення, буде діяти протягом 3 місяців.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *