Відеооператор, нігтьовий майстер, ювелір, архітектор, піцайоло розповіли про свої професії школярам Бичківської ЗОШ, які побували на засіданні клубу для учнів «Професійний старт в майбутнє» на тему: «Професійне середовище. Людина – художній образ», що діє у Чортківській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості.
Піцайоло Віталій Колошиць – фахівець, який займається виготовленням піци. Він зазначив, що для того, щоб бути професіоналом, потрібно постійно вчитися, цікавитися новаціями, здобувати нові навики, брати участь у майстер-класах.
«Відеооператор дивиться на світ через об’єктив камери. Справжній майстер бачить реальність по-особливому, він ніколи не працює з подіями – він працює з емоціями, відчуттями людей під час події. Це постійна робота перш за все над собою, над своїм світоглядом», – наголосив відеооператор Тарас Задорожний.
Власниця салону краси «Академія краси», нігтьовий майстер Оксана Шатковська каже: «Кожна жінка хоче бачити свої нігті красивими та елегантними, і при цьому, щоб вони були ще й здоровими і міцними. Майстер манікюру повинен мати знання не лише з техніки догляду за нігтями, нанесення різних видів покриття та художнього оздоблення, а й бути певною мірою психологом, вміти добре комунікувати з людьми».
Цікавою була розповідь архітектора Маркіяна Пахольчака. Він розповів, що архітектор бачить цей світ через призму ліній та стилів. Всі будівлі, які нас оточують це витвори мистецтва, створені уявою і знаннями.
«Справжній ювелір – одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл завалений різноманітними інструментами і пристроями, причому часто фахівець сам їх вигадує і виготовляє. Метал і каміння – грубий матеріал, і робота з ним вимагає фізичних зусиль. Крім того, таке ремесло вимагає творчості, терпіння, старанності, точності. Адже від творчих здібностей ювеліра багато в чому залежить його успіх», – поділився досвідом з юними учасниками клубу ювелір Петро Дубина.
Всі запрошені гості говорили про необхідність саморозвитку, важливості здобування освіти, самопізнання.