Як шахраї обкрадають жителів Тернопільщини: у поліції назвали типові схеми

Як шахраї обкрадають жителів Тернопільщини: у поліції назвали типові схеми

Впродовж доби працівники поліції Тернопільщини задокументували три факти шахрайства, вчинені щодо мешканців, які мали намір як продати, так й купити різного роду товар.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області, двоє заявників продавали куртки, інформацію про продаж яких розмістили на сайтах оголошень.

«До них телефонувати покупці й надсилали посилання, де краянам необхідно було заповнити реквізити їх банківських рахунків – мовляв, для належного зарахування коштів. Однак громадяни не розуміли, що тим самим допомагають невідомим привласнювати їх заощадження. Так жителька Бучацького району позбулася 1725 гривень, а тернополянка 1750 гривень. А от житель Монастириського району здійснив передоплату в розмірі 2132 гривень за покупку комплектуючих деталей до автомобіля. Бажаного майна він так й не отримав», – зазначили у поліції.  

Відомості про події поліцейські внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

У поліції кажуть – зазвичай шахраї застосовують такі методи:

1. 100% передоплата. Перед відправкою продавець просить заплатити повну вартість або аванс. Отримавши гроші, зникає, блокує номер, не відповідає на особисті повідомлення або відразу видаляє аккаунт.

2. Дуже дешева вартість. Основна особливість, за якою можна розпізнати і заблокувати шахрая.

Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил: 

•    Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб – ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі.
•    Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які приходять на ваш номер).
•    Не розголошуйте реквізити картки.
•    Вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів? Не піддавайтеся на вмовляння!
•    Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі. 
•    Обов’язково перевіряйте номер телефону. Зазначений в оголошенні може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *