З «Камертоном» навколо світу: школами Тернопільщини мандрує незвичайний музей

З «Камертоном» навколо світу: школами Тернопільщини мандрує незвичайний музей

У ньому – музичні інструменти зі всього світу. Є серед них і екзотичні, привезені з Африки, Австралії чи Азії. Цієї зими в музеї вирішили влаштовувати не лише віртуальні музичні мандрівки – відправилися й самі у подорож.

Музей “Камертон” розташований у селі Ішкові Козівського району. Створив його тернопільський музикант і колекціонер Петро Катола. Стіни музею завішані cкрипками й трубами, дудочками різноманітних форм і кольорів, у кутках причаїлися гітари й етнічні барабани. У колекції пана Петра – вже більше сотні музичних інструментів: духові, ударні, смичкові.

– Музичний центр “Камертон” ініціював проєкт “З “Камертоном” навколо світу”, – розповів Петро Катола.  – У рамках цього проєкту ми відвідуємо сільські школи Тернопілля та презентуємо власну освітньо-культурну програму.

Любов до музичних інструментів у Петра Католи з дитинства. Музикували і його батько, і двоє братів, колись навіть грали разом. Вдома у них завжди були музичні інструменти. Вони і стали першими експонатами колекції – баян, труба і тромбон. Згодом мешканці села почали приносити свої інструменти, які припадали пилом у них вдома.

З часом пан Петро почав цілеспрямовано збирати експонати. Тож тепер у музеї є музичні інструменти, незвичні і для нашого краю, і для України. До пана Петра вони потрапляли різними шляхами: деякі йому дарували друзі, інші він купував сам. Іноді раритетні речі продають дівчата, що вийшли заміж за іноземців. Одна з наших співвітчизниць продала музиканту арабські барабан і лютню.

– Я хочу, аби більше людей дізналося про незвичайні інструменти, відчули їхнє звучання, – розповідає колекціонер. – Хочеться поспілкуватися про це з дітьми, зацікавити їх музикою, традиціями. Під час наших мандрівок ми говоритимемо про музику народів світу,  історію виникнення та класифікацію музичних інструментів, роль музики в різні історичні періоди, про музику як засіб комунікації. А ще пограємо на екзотичних інструментах та просто весело проведемо час.

Проєкт триватиме у грудні, для всіх охочих він – безкоштовний. Реалізують його за підтримки Українського культурного фонду.Для того, щоб запросити до себе в гості незвичайний музей, телефонуйте за номером 0972622994.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *