11 грудня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

11 грудня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день гір (ООН), Міжнародний день танго, День калейдоскопа, Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою, Міжнародний день умовно безкоштовних програм, День заснування Дитячого фонду ООН “ЮНІСЕФ”.

У США – День державності штату Індіана, День кілець з локшини, День мобільних додатків, День “Їсти бублик”, День прикраси пряникового будиночка, в Буркіна-Фасо – День Республіки, в Іраку – День заснування Союзу курдських жінок, на Філіппінах – День провінції Пампанга, на Мадагаскарі – День Четвертої республіки, в Малайзії – День султана Селангора, в Бразилії – День інженера, в Канаді – День прийняття Вестмінстерського статуту.

Пам’ятні дати, річниці та події

11 грудня 1946 року при ООН був організований ЮНІСЕФ – “Надзвичайний фонд захисту дітей ООН”. Він був заснований в якості тимчасової допоміжної організації для надання допомоги дітям, в тому числі постраждалим в результаті Другої світової війни. У 1953 році ООН зробила організацію постійною і розширила коло її діяльності, а Фонд отримав своє нинішнє найменування зі збереженням первісної абревіатури UNICEF. У 1965 році Дитячий фонд ООН отримав Нобелівську премію миру. 

11 грудня 1972 року екіпаж “Аполлона-17” став останнім, хто ступив на місячну поверхню з людей. “Аполлон-17” був запущений 7 грудня 1972 року і повернувся на Землю 19 грудня. У команду космічного корабля увійшли командир Юджин Сернан, пілот командного модуля Роналд Еванс і пілот місячного модуля – перший вчений-космонавт, геолог Харрісон Шміт. У той час, як Еванс здійснював витки навколо Місяця, Шміт і Сернан за час трьох вилазок, що тривали по 7,2, 7,6 і 7,3 години, зібрали рекордні 110 кг місячної породи. Екіпаж пройшов на місяцеході 34 км по долині Тельця, відкрив в кратері Шорті так звану “помаранчевий бруд”, що представляє собою помаранчеві кульки зі склоподібного матеріалу, і залишив на місячній поверхні комплекс найскладнішого обладнання.

На сьогоднішній день ця місія залишається останнім пілотованим польотом до місяця і останньою висадкою людей на її поверхню. Пластина, залишена на сходах нижньої щаблі Челленджера, говорить: “Тут людина завершила своє перше дослідження Місяця, грудень 1972, н.е. Нехай дух світу, з яким ми прибули, відіб’ється в життях всього людства”. На пластині зображені дві земні півкулі і видима сторона місяця, а також підписи Сернана, Еванса, Шміта і президента Річарда Ніксона.

У 2000 році в США почалася регулярна експлуатація високошвидкісних поїздів “Acela Express”.

Яке нині церковне свято

Православна церква 11 грудня вшановує пам’ять трьох святих – Василя, Стефана, Григорія. У народі цей день називають “Сойкіним”. Ще церква вшановує пам’ять мученика Іринарха Севастійського.

Що не можна робити

Не можна лаятися, краще стримувати свої емоції і бути розсудливими. Постарайтеся не прибирати будинок ввечері, щоб не відсвяткувати Різдво з нечистю. А також не варто займати нічого сусідам – можна віддати своє щастя. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

ворони літають по небу – бути швидкому снігопаду;

ворони розсілися по землі – до відлиги, а якщо сидять зграями на нижніх гілках або в самій кроні дерев – бути негодою з вітром. 

Іменини

Іменини у Василя, Григорія, Анни, Миколи та Андрія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *