11 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

11 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

Сьогодні – Міжнародний день шоколаду.

В Україні – День рибалки, в США – День підбадьорювання одиноких, День Комори, День чорничного маффіна, День черешні “Rainier”, День плавального басейну, День коктейлю “Мохіто”, Всеамериканський день фотографування домашніх тварин, в Китаї – День моря, в Білорусі – День працівників податкових органів, в Ірландії – День поминання, в Польщі – День пам’яті жертв геноциду, в Монголії – День народної революції, свято “Наадам”, в Аргентині – День бандонеона, в Бельгії – свято фламандської громади (Битва золотих шпор, Flemish Community Day).

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1776 році англійський військовий моряк, мандрівник-дослідник, картограф і першовідкривач, член Королівського товариства і капітан Королівських ВМС, який очолював три кругосвітні експедиції, – Джеймс Кук відплив з Плімута на “Resolution” в свою останню експедицію. 14 лютого 1779 року 50-річний капітан був убитий жителями Гавайських островів. 22 лютого 1779 року останки Кука були поховані в морі.

У 1893 році японець Кокіті Мікімото вперше отримав штучні перли.

У 1903 році з ініціативи Королівського яхт-клубу ірландського міста Корк відбулися перші гонки суден з паровим двигуном.

У 1905 році була створена Міжнародна Асоціація спортивних кеглів.

У 1933 році в Женеві була прийнята Міжнародна конвенція з контролю за наркотиками.

І ще одна історія. Вона почалася 11 липня 1974 року, коли в околицях міста Сіань на півночі провінції Шаньсі місцеві селяни копали колодязь і

натрапили на уламки теракотових фігур воїнів в повному бойовому спорядженні. Знахідка привернула увагу археологів, і незабаром тут були розгорнуті масштабні роботи. В результаті перед дослідниками в повному бойовому спорядженні постала Теракотова армія, “охороняла” гробницю легендарного імператора Цинь Шихуанді (259-210 рр. до н.е.), який свого часу підпорядкував собі всі царства Стародавнього Китаю, створив в 221 році до н. е. першу в китайській історії імперію і наказав звести Велику Китайську стіну. Всі лучники, вершники і піхотинці дивилися на схід, де знаходилися царства, розгромлені великим імператором. Статуї воїнів виконані в повний зріст і є справжніми витворами мистецтва. Кожен теракотовий воїн має свої унікальні риси і навіть вираз обличчя. Статуї виготовлялися вручну і покривалися спеціальною глазур’ю, поверх якої наносилася фарба. Вчені припускають, що це портрети реальних воїнів. Теракотова армія є, цілком ймовірно, лише частиною грандіозного похоронного комплексу. Імовірно в кар’єрі знаходилося близько восьми тисяч фігур воїнів і коней. У 1987 році комплекс гробниці Цинь Шихуанді був включений ЮНЕСКО до Реєстру об’єктів світового культурного значення.

Яке нині церковне свято

Православна церква 11 липня вшановує пам’ять преподобних Германа і Сергія Валаамських – праведників і чудотворців. Інша назва свята – “Кропив’яне змова”. Вважалося, що після цієї дати кропива втрачає свої цілющі властивості.

Що не можна робити

Не можна одружуватися – шлюб буде недовгим. Мед не купуйте – він може заграти. Постарайтеся не свариться – сварка затягнеться надовго. Не можна сьогодні косити траву.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

Вітру немає, а ліс шумить – скоро прийдуть затяжні дощі;

Клен “плаче” – до грози;

Листя почали падати – до швидкої осені.

Іменини

Іменини у Германа, Івана, Сергія, Павла та Василя, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *