2 травня: чим пам’ятний та цікавий цей день

2 травня: чим пам’ятний та цікавий цей день

2 травня – день пам’яті святого Іоанна. Жив він у XVIII столітті та ще в молодому віці залишив все мирське, щоб займатися пошуками духовного життя. Вирушив до лаври святого Харитона, яка розташовувалася неподалік Мертвого моря. Вона вважалася однією з найдавніших обителей в Палестині. Тому її ще називали старою. Там Іоанн досяг високого рівня духовного просвітництва, за що його прозвали Старопечерником.

У народі цього святого називали Іваном Воїном, і вірили в нього як захисника від злодіїв.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 2 травня:

1312 рік – папа Римський Климент V передає майно тамплієрів Ордену госпітальєрів;

1611 рік – опублікували першу офіційно санкціоновану англомовну версію Біблії – “Біблію короля Якова” (KJV, King James Version);

1668 рік – перший Аахенський мир, укладений між Францією й Іспанією;

1817 рік – в Одесі засновано Рішельєвський ліцей;

1848 рік – у Львові створюють першу українську політичну організацію – Головну Руську Раду;

1892 рік – в Києві запускають електричний трамвай;

1945 рік – командувач оборони Берліна Гельмут Вейдлінг підписує наказ про капітуляцію;

1980 рік – з візиту до столиці Заїру Кіншасу починається перша в історії Ватикану поїздка Папи Римського (Івана Павла II) до Африки;

1982 рік – під час Фолклендської війни британська атомна субмарина топить аргентинський крейсер “Генерал Бельграно”;

1986 рік – перемігши Атлетіко (Мадрид) 3:0, “Динамо (Київ)” завоювало Кубок Кубків 1985/86;

2011 рік – за твердженням адміністрації США, цієї ночі в ході таємної операції американського спецназу, проведеної в місті Абботтабад (Пакистан), убили Усама бен Ладена;

2014 рік – протистояння в Одесі: внаслідок нападу проросійських активістів на проукраїнський марш та пожежі в одеському Будинку профспілок гине 48 людей.

Який день в Україні та світі

2 травня в Україні і світі Всесвітній день боротьби з астмою. Від цієї хвороби в світі страждають понад 300 мільйонів людей. Раніше бронхіальну астму діагностували не так часто, а сьогодні вона перетворилася на досить розповсюджене захворювання. Цього дня проводять різноманітні акції, щоб донести людям інформацію про загрозу астми. Вперше подія відбулася 1998 року, тоді у ній взяли участь 35 країн світу. Поступово кількість держав, які приєднуються, зростає.

Міжнародний день поінформованості про цингу. Декілька століть тому це захворювання було досить розповсюдженим серед моряків і тих людей, які тривалий час позбавляли себе можливості вживати свіжі овочі та фрукти. Самі засновники події вважають її застарілою і пропонують прибрати з календаря, адже цинги як хвороби вже давно не існує. Захворювання на цингу викликає недостатня кількість в організмі вітаміну С, який міститься у свіжих овочах та фруктах, особливо цитрусових.

Всесвітній день тунця. В основному дата носить екологічний характер і була створена для того, щоб привернути увагу людства до необхідності захисту рибних господарств. Свято було проголошено у резолюціїї Генасамблеї ООН 2016 року. А співавторами проєкту стали 93 країни світу.

Міжнародний день Гаррі Поттера. Шанувальники хлопчика, якому вдалося побороти злого чаклуна Волан де Морта, з циклу книжок авторки Джоан Роулінг, проводять цього дня читання книжок, переглядають улюблені екранізації. Свято було запроваджене, на думку поттероманів, прем’єр-міністром Великої Британії Джеймсом Кемероном 2012 року, хоча немає жодних офіційних доказів тому.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *