Спікеру Джонсону, який проти підтримки України, гроші на вибори давали росіяни – ЗМІ

Спікеру Джонсону, який проти підтримки України, гроші на вибори давали росіяни – ЗМІ

Росіяни підтримували спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона під час виборів.

На передвиборчу кампанію йому дав гроші власник патронного заводу в Тулі, пише Newsweek, передає Gazeta.ua.

У 2018 році Джонсон балотувався до Палати представників від штату Луїзіана. Йому вдалось перемогти і пройти у парламент 2020 року. Довгу передвиборчу кампанію політика частково профінансувала група росіян через техаську компанію American Ethane.

Cпівзасновником American Ethane був американець Джон Хоуталінг, але 88% акцій належали Михайлу Юр’євуАндрію Кунатбаєву та Костянтину Ніколаєву. Останній є одним з близьких соратників президента росії володимира путіна.

Цей стало відомо ще у 2018 році. Тоді представник Джонсона запевняв, що кошти American Ethane повернули назад.

Законодавство США забороняє політикам отримувати гроші на передвиборчу кампанію від іноземців та юридичних осіб, яких контролюють іноземці. Не вдалося довести, що Джонсон свідомо порушив цей закон.

Мільярдер Костянтин Ніколаєв народився у Дніпропетровську, але з молодих років живе в росії. Він зараз займається залізничним вантажним та портовим бізнесом. Разом із двоми партнерами володіє найбільшим у росії приватним оператором залізничних перевезень Globaltrans.

Ніколаєв є співвласником патронних заводів у Тулі та Ульяновську. Ці заводи постачали боєприпаси для російських військ під час вторгнення в Україну.

2019 року Forbes оцінив статки олігарха в $1,2 млрд.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *