16-річна саночниця з Кременця Юліанна Туницька ввійшла у п’ятірку найсильніших молодих спортсменок світу

Юліанна Туницька успішно виступила на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх, які відбулися в Швейцарії у січні, здобувши п’яте місце. А напередодні у грудні спортсменка отримала золото на юнацькому Кубку світу з санного спорту. Таких успіхів в українському санному спорті не було близько двох десятиліть, і талановитій дівчині пророкують велике майбутнє.

Юліанна навчається в 11 класі Кременецької ЗОШ №1 імені Г. Гордасевич. Дівчина – представниця Тернопільської обласної школи вищої спортивної майстерності, випускниця обласної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту. Займається санним спортом з шостого класу.

– Шість років тому я починала свою тренерську діяльність і набирала в групу дітей, – розповідає тренерка Світлана Кравчук. – Зайшла до них у школу – помітила високу дівчину. Це була Юліанна. Я відразу подумала, що для санного спорту вона годиться. Підійшла до неї, запропонувала їй співпрацю. Із цього часу ми почали тренуватися. Інтуїція та досвід мене не підвели. Юліанна відразу почала показувати хороші результати і здобувати  перемоги. Звичайно, це не було так легко. Ми багато працювали, Юліанна не пропускала тренувань, уважно слухала настанови.

Юліанна зізнається, коли вперше з’їхала з санної траси, їй дуже сподобалося і почала займатися.

– Мені у цьому спорті імпонує швидкість, екстрим, адреналін, – додає дівчина. – Але не лише це. Насправді, щоразу, коли ми приїздимо на змагання, траса інша. Потрібно її випробувати, добре подумати, як найшвидше пройти.

У 14 років Юліанна виконала норматив на звання майстра спорту України, посівши третє місце на дорослому Чемпіонаті України. Після цього її включили одночасно у юнацьку і дорослу збірну України. Дівчина зізнається, змагатися з дорослими було складніше – і морально, і  фізично, але це був хороший досвід.

– З самого початку співпраці з Юліанною ми завжди ставили перед собою цілі на перемогу, – каже Світлана Кравчук. – І тут неважливо – має людина досвід чи ні. Варто працювати по максимуму, вдосконалюватися і не ставити перед собою жодних рамок чи перепон. У дорослих спортсменок було не лише більше досвіду, а й кращі сани. Ми почали займатися на штампованих латвійських санах, вони не їхали швидко. Згодом почали шукати можливості замінити інвентар, удосконалити його. Спільними зусиллями нам це вдалося. Але сани треба щоразу удосконалювати. Адже у санному спорті багато залежить не лише від підготовки спортсмена, а й від того, на чому ти їдеш. У Юліанни на стартовому розгоні 1-3 результат, а на фініші вона може програвати тим, у кого кращі сани. Проблема не тільки у коштах. Хороші ідеї і технології кожна країна ревно оберігає, тому ситуація з інвентарем дуже непроста. 

Період наприкінці 2019 року та початок 2020  стали для Юліанни знаковими. Адже дівчина показала дуже хороші результати на міжнародних змаганнях.

До того ж Юліанна чемпіонка України серед юніорів і дорослих, срібна призерка Кубка світу серед юнаків, який проходив минулого року в Швейцарії.

У грудні Юліанна буквально підкорила п’ятий етап юнацького Кубка світу, який відбувся у німецькому місті Альтенберг. Дівчина виграла золоту медаль у змаганнях одномісних саней серед дівчат.

На ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх, які відбулися в Швейцарії на легендарній Олімпійській бобслейній трасі Санкт-Моріца-Челерина, Юліанна Туницька, виступаючи в одномісних санях серед дівчат, за сумою двох заїздів з результатом 1:50.576 посіла високе п’яте місце.

– Це були найголовніші старти в моїй кар’єрі, – каже Юліанна. – Для мене велика честь представляти Україну та рідну Тернопільщину в Лозанні-2020. Хочу висловити щирі слова вдячності за кропітку роботу моєму тренеру Світлані Кравчук та усім наставникам юнацької Олімпійської збірної України із санного спорту, людям, які мене підтримували. Результатом задоволена, але нам є над чим працювати. Наступна мета – дорослі Олімпійські ігри.

Варто додати, що Юліанна разом з біатлоністом Степаном Кінашем несла український прапор на відкритті Юнацької олімпіади.

– Для мене це велика честь, адже мене вибрали з-поміж інших спортсменів, – каже дівчина. – Я гордилась тим, що український прапор був на відкриті ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор-2020. Я дуже рада, що маю честь представляти Україну на міжнародному рівні.

Світлана Кравчук зазначає, інвентар зарубіжних спортсменів значно кращий. І тут нічого не вдієш, адже у них вся країна працює на перемогу, розробляють різні сучасні технології для виготовлення саней.

– Але українці можуть показувати  хороші результати і боротися за перемогу, – каже Світлана Кравчук. – Головне, повірити, що ми можемо міняти свою свідомість. Юліанна зробила більше, ніж могла. Я впевнена у цьому і щиро радію за неї. Звичайно, дуже потрібна підтримка держави, вкладення коштів в розвиток перспективних спортсменів, дитячого спорту, аби можна було знаходити і розвивати таланти.

Юліанна тренується практично щодня. Перед змаганнями активно працює на треку і підтримує фізичну форму – це і силові навантаження, і гімнастика.

– Не маю особливих традицій, яких дотримуюся перед змаганнями,  –  розповідає спортсменка. – Установка на перемогу в нашій голові. Протягом дня перед змаганнями я замикаюсь в собі, багато аналізую свою роботу і думаю, як можна зробити краще.

Серед спортивних кумирів Юліанни – біатлоніст Дмитро Підручний, який надихає дівчину своїми перемогами. «Хочу так само здобувати перемоги на такому високому рівні», – каже вона.

Цього року Юліанна закінчує школу і складатиме ЗНО. Яку професію обиратиме на майбутнє, поки що тримає в таємниці. Зізнається, мріє добре скласти зовнішнє тестування, вступити в хороший виш та виступити на олімпіаді. Окрім спорту, Юля захоплюється фотографією. У її фейсбук-профілі багато красивих світлин з рідного Кременця та різних куточків світу, які відвідувала.

Зараз Юліанна готується до виступу на Чемпіонаті світу, а вже з наступного сезону дівчина братиме участь у дорослих змаганнях. «Наш ДЕНЬ» щиро зичить спортсменці успіхів та нових перемог.

Юля НАГОРНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *