21 березня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

21 березня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

Цього дня у світі відзначають Міжнародний день лісів, Всесвітній день поезії, Всесвітній день деревини, Міжнародний день кольору, Всесвітній день домашнього господарства, День старовинної музики, Всесвітній день людей із синдромом Дауна, Міжнародний день Навруз, День свободи освіти, Міжнародний день лялькаря, Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.

В Україні – День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, у Польщі – День прогульника, у США – День здорових жирів, День пам’яті, День етикету, День каліфорнійської полуниці, День французького хліба, День самотніх батьків, День ароматів, в Єгипті, Сирії, Йорданії, Лівані, Палестині, ОАЕ – День матері, в Австралії – День гармонії, в Італії, Бельгії, Португалії, Лесото – День посадки дерев, у Тунісі – День молоді, в Грузії – День прикордонника, у ПАР – День прав людини, в Намібії – День незалежності.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 21 березня вшановує пам’ять Феофілакта Сповідника, єпископа Никомидійського. Інші назви свята: «Вербоносиця», «Вербоносний день». Вербоносицею день назвали за те, що до цієї дати зазвичай розпускається верба. Наші предки цьому дереву приписували магічну силу. Якщо сьогодні відшмагати вербою хворого, то він одужає, а здоровий не буде хворіти.

Що не можна робити

Не рекомендується вирушати у далеку дорогу, підписувати важливі документи, позичати гроші, проводити медоперації, вирішувати питання з начальством, відмовляти у допомозі тим, хто просить.

Прикмети на 21 березня    

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– яка погода в цей день, таким буде літо;

– туман – до приморозків;

– заметіль – до хорошого врожаю зернових і овочів;

– жайворонки повернулися додому – весна буде теплою.

У кого іменини

Іменини у Афанасія, Лазаря, Феодорита, Івана та Володимира.

Пам’ятні дати 21 березня, річниці та події

У 1846 році бельгійський майстер духових інструментів Адольф Сакс запатентував саксофон.

У 1908 році Анрі Фарман став першим в Європі пасажиром аероплана, яким керував Леон Делагранж.

У 1922 році в Лондоні був відкритий вокзал Ватерлоо.

У 1923 році в Парижі якийсь доктор Роже виступив із заявою, що куріння корисне для здоров’я, оскільки нікотин має антибактеріальні властивості.

У 1924 році 24-річний фізик Вольфганг Паулі опублікував статтю, в якій сформулював один із найважливіших принципів сучасної теоретичної фізики, за який у 1945 році отримав Нобелівську премію.

У 1925 році в американському штаті Теннессі був ухвалений закон, що забороняв у всіх навчальних закладах викладання еволюційної теорії Дарвіна, як суперечить біблійному тлумаченню походження людини.

У 1981 році в США був зареєстрований останній випадок лінчування, жертвою якого став афроамериканець Майкл Дональд.

У 2006 році Джек Дорсі відправив перше повідомлення у створеній ним соціальній мережі «Твіттер».

21 березня 2014 року представники України та Євросоюзу підписали політичний блок Угоди про асоціацію з ЄС, ту частину документа, яка стосується політичної взаємодії, питань безпеки та боротьби з тероризмом. 27 червня 2014 року була підписана економічна частина Угоди, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *