27 грудня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

27 грудня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

27 грудня – 361-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 4 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 грудня Юліанського календаря.

Цього дня в світі відзначаються День спокушання, День комір-навиворіт, День вирізання сніжинки з паперу, День «Сходи в зоопарк» і Свято святого сімейства.

У США – День фруктового пирога, в КНДР – День соціалістичної Конституції, у Киргизстані – День співробітника паспортно-візової служби.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 27 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Аполлонія, Філімона, Феотиха і Аріана. Інші назви свята: «Філімон», «Фірс», «Господар», «Калинники».

Що не можна робити

У цей день потрібно частіше вмиватися, в будинку не повинно бути не прибрано. Інакше до вас може причепитися нечисть.

Прикмети на 27 грудня   

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– який Фірс – такий і лютий;

– багато інею – до снігопаду;

– сильно каркають ворони – до сильного морозу.

27 грудня – іменини

Іменини у Фірса, Філімона, Аріана і Миколи.

Пам’ятні дати 27 грудня, річниці та події

27 грудня 1938 року президент Рузвельт оголосив про старт програми навчання цивільних пілотів і формування цивільного аеропатруля – допоміжної цивільної організації ВПС США.

27 грудня – День народження МВФ. Саме рішення про створення Міжнародного валютного фонду (IMF) було прийнято 22 липня 1944 року на Бреттонвудській конференції ООН з валютно-фінансових питань. Для цього була розроблена основа угоди (Хартія МВФ), остаточний варіант якої був підписаний першими 29 державами 27 грудня 1945 року. Ця дата сьогодні й вважається офіційним днем створення МВФ. Основні завдання фонду – сприяти міжнародному співробітництву в грошово-кредитній сфері; сприяти стабільності валютних курсів і регулювати норми та правила у валютній сфері; сприяти створенню багатосторонньої системи розрахунків й усуненню валютних обмежень; допомагати своїм членам усувати диспропорції платіжного балансу за рахунок тимчасового надання фінансових коштів. МВФ має повноваження на створення та надання своїм членам міжнародних фінансових резервів у формі «спеціальних прав запозичення (СПЗ)». Фінансові ресурси Фонду формуються головним чином за рахунок «квот» його 189 держав-членів, загальна сума яких нині становить 212,7 млрд СПЗ, або близько 293 млрд доларів. Квоти визначаються за формулою, виходячи з відносних розмірів економік держав-членів. Основна фінансова роль МВФ полягає в наданні короткострокових кредитів членам, які відчувають труднощі з платіжним балансом. Члени, які запозичують кошти у Фонду, своєю чергою, погоджуються здійснювати політичні реформи з метою усунення причин, що викликали такі труднощі. Розміри запозичень у МВФ обмежуються пропорційно квотам. Фонд також надає допомогу на пільгових умовах країнам-членам із низьким рівнем доходів. Керівний орган Фонду – Рада керуючих, в якій представлені всі країни-члени. Вона збирається щорічно. Повсякденною роботою керує Виконавча рада у складі 24 членів. Міжнародний валютно-фінансовий комітет, 24 члени якого входять до Ради керуючих, консультує Раду з питань, що входять до її компетенції. У штаті МВФ близько 2500 співробітників із 133 країн, очолюваних директором-розпорядником, який обирається Виконавчою радою.

У 1978 році в Іспанії набула чинності нова конституція, що ознаменувала кінець диктатури Франко.

У 2004 році був зафіксований вибух наднової зірки на відстані близько 50 000 світлових років, повідомляє УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *