5 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

5 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День запізнень – подія, яка знімає з вас всякі зобов’язання. Сьогодні можна спокійно всюди запізнюватися і не страждати від мук совісті. Також сьогодні відзначається Міжнародний день благодійності та Всесвітній день пиріжків “самосу”.

В Україні – День підприємця, в США – День улюбленого каменю, День психоаналітика, День сирної піци, в Білорусі – День білоруської писемності, в Австралії – День батька, в Індії – День вчителя, в Бразилії – День Амазонки, в Єгипті – День інженера, в Данії – День підняття прапора на честь військовослужбовців.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1666 році в цей день закінчилась Велика Лондонська пожежа. Вона тривала 4 дні. За цей час згоріло 13 200 будинків, більше 80 церков і безліч громадських будівель, було спустошено 300 акрів землі. У попіл звернулися Ратуша і Королівська біржа – фінансовий центр міста. Найстрашніші лиха завдала пожежа Собору святого Павла. Примітно, що в пожежі загинули всього кілька людей. Більшості городян вистачило часу, щоб врятуватися. Відразу після пожежі був прийнятий спеціальний закон про відновлення Лондона. Багато районів перепланували, вулиці розширили, а будинки стали будувати в основному з каменю. Але, незважаючи на численні радикальні пропозиції, Лондон був реконструйований за тим же планом, що і до пожежі.

Реальних винних у виникненні пожежі так і не знайшли. У 1667 році Королівська Рада постановила, що пожежа була нещасним випадком, викликаним “рукою Божою, сильним вітром і дуже сухим часом року”. Загальний збиток від пожежі був оцінений в астрономічну на ті часи суму в 10 мільйонів фунтів стерлінгів. До речі, пізніше повідомлялося, що пожежа допомогла позбутися наслідків Великої чуми 1665 року, яка забрала близько 100 тисяч життів, і взагалі назавжди винищила в Лондоні чуму, що лютувала періодично протягом багатьох століть.

У 1862 році англійські аеронавти Глейшер і Коксвелл досягли на повітряній кулі рекордної для того часу висоти – 9000 метрів.

У 1885 році на сервісній станції Джейка Гампера в США був встановлений перший бензиновий насос.

5 вересня 1944 року, більш ніж за півроку до закінчення Другої світової війни, представники ще частково окупованих Німеччиною держав – Бельгії, Нідерландів та Люксембургу – підписали в Лондоні договір про утворення після перемоги економічного союзу Бенілюкс.

5 вересня 1972 року стався теракт на Мюнхенській Олімпіаді. Він був здійснений членами Радикальної Палестинської організації. О 4:10 вісім бойовиків угруповання “Чорний вересень” увірвалися в резиденцію ізраїльської делегації в Олімпійському селі Мюнхена, розстріляли на місці двох спортсменів, а ще дев’ятьох взяли в заручники. Терористи вимагали звільнити членів Організації звільнення Палестини – ув’язнених Ізраїльських в’язниць і в’язниць Західної Європи. Уряд Голди Меїр відмовився виконати цю умову. Поліція провела рятувальну операцію. Але в результаті жертвами теракту стали 11 членів ізраїльської олімпійської збірної (4 тренери, 5 учасників змагань і 2 суддів). Бойовики втратили в перестрілці 5 осіб, Інші 3 були заарештовані поліцією.

Наступного ранку після трагедії відбулася панахида в пам’ять загиблих ізраїльтян. А ігри хоч і тривали, але достроково їх покинули ряд спортсменів з Алжиру, Нідерландів, Філіппін і США. З Мюнхена виїхала і делегація Єгипту, посилаючись на страх можливої помсти. Ізраїльська розвідка “Моссад”, виконуючи спеціальне завдання свого прем’єр-міністра, почала пошук організаторів Мюнхенського теракту – операцію “гнів Божий”. Було прийнято рішення про фізичне знищення 13 осіб, прямо або побічно причетних до підготовки та здійснення захоплення заручників. В операції брав участь майбутній прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Барак. Всі ці події лягли в основу ряду художніх фільмів і книг.

У 1980 році в цей день найдовший – 16-кілометровий – залізничний тунель відкрився в Швейцарії.

Яке нині церковне свято

Православна церква 5 вересня вшановує пам’ять мученика Луппа Солунського. Інші назви свята: “Брусничник”, “Луппа”, “Лупенські морози”.

Що не можна робити

Не можна приносити додому знайдені гроші – киньте їх у водойму. Не сперечайтеся ні з ким.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вранці немає морозу – до кінця вересня погода буде теплою;

журавлі відлітають в теплі краї – зима настане рано.

Іменини

Іменини у Луппа, Єфрема, Іринея, Івана, Федора, Павла і Миколи, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *