Чому морква крива і зелена?

Чому морква крива і зелена?

При сортуванні коренеплодів можна помітити, що далеко не всі з них мають ідеальну форму й колір шкірки. Дефекти деяких екземплярів можуть розповісти багато чого…

Мульчуємо соломою і загортаємо верхівки

Легкий зеленуватий відтінок у верхній частині коренеплоду – це не відхилення від норми. Він з’явився в результаті простого біологічного процесу – перетворення хромопластів у хлоропласти під дією сонячних променів. Тобто, позеленіння відбувається через звичайний хлорофіл. Коренеплід з таким «дефектом» не отруйний. Але ця частина моркви має гіркуватий смак, тому її потрібно зрізати при вживанні в їжу. 

Щоб уникнути позеленіння моркви, надавайте перевагу стійким до позеленіння верхівок сортам і гібридам. Це, зокрема: Ред Кор, Шантене, Лангесвіт, Фрютфул, Натофі, Анета F1, Наполі F1, Фіона F1. Мульчуйте посадки соломою шаром завтовшки 10-15 см. Наприкінці серпня – на початку вересня не забудьте підгорнути моркву на 3-5 см вище за рівень ґрунту.

Потрібен пухкий ґрунт та добриво

Напевно, кожен, хто хоч раз вирощував моркву, діставав із землі незвичайні коренеплоди з «ніжками», «ріжками» і «носами». Така цікава конфігурація виникає через те, що корінець на ранній стадії розвитку зіштовхнувся з перешкодою – каменем або занадто щільним ґрунтом. Не зумівши подолати перешкоду, морква намагається компенсувати зупинений ріст за рахунок того, що пускає бічні відростки. Аби цього уникнути, варто садити моркву на легких, пухких ґрунтах. Якщо тривала спека, то їй потрібен полив в перший місяць після посадки. Також, якщо земля удобрена, з гарним шаром гумусу, вона теж буде пухкіша. Тому не шкодуйте добрива на грядки з цим коренеплодом. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *