Чому від лінз виникає дискомфорт

Часом навіть найзручніший спосіб корекції зору може викликати дискомфорт. Так, мова піде про контактні лінзи, що є частим помічником не тільки в лікуванні. Їх також використовують для зміни кольору або форми зіниці в естетичних або іміджевих цілях.

Причиною виникнення незручностей є недостатнє зволоження поверхні ока: при використанні лінз ми розміщуємо під повіки чужорідне, що не звичне для очей тіло, яке теж потребує зволоження. Коли ми одягаємо контактну лінзу, вона зручно лягає на око, але розділяє на дві частини слізну плівку. Через це слізна рідина швидше випаровується з поверхні очей, викликаючи дискомфорт у вигляді відчуття сухості, печіння, різі ітп.

Всі ці симптоми часто супроводжують різних захворювань (наприклад, блефарити, кон’юнктивіту, Синдрому Сухого Очі або ячменю), тому варто звернутися до лікаря при їх виникненні, щоб вчасно почати необхідне лікування.

Симптоми

Через брак слізної рідини при використанні контактних лінз може виникнути Синдром Сухого Ока (ССД). Тому слід приділити особливу увагу здоров’ю очей, якщо у Вас виникли такі симптоми:

  • почервоніли очі;
  • з’явилася чутливість до холодної або вітряну погоду;
  • турбує печіння;
  • заважає свербіж;
  • мимоволі починається сльозотеча;
  • сухе повітря в приміщенні приносить дискомфорт;
  • відчувається пісок або чужорідне тіло в очах;
  • швидко втомлюються очі.

Правильно поставити діагноз і підібрати профілактику і лікування може тільки офтальмолог, тому при виникненні дискомфорту не відкладайте візит до лікаря і не займайтеся самолікуванням!

Профілактика

Всі перераховані симптоми і види дискомфорту викликані безпосередньо недостатньою якістю або кількістю слізної рідини. Але так як користувачі контактних лінз працюють в офісах, кондиціонованих і опалюваних приміщеннях, то на їх очі також можуть впливати:

  • тривала робота за екраном: зменшує частоту моргань, які сприяють рівномірному розподілу слізної рідини по поверхні очей;
  • через сухого і теплого повітря в приміщенні слізна рідина швидше випаровується з поверхні очей;
  • недостатня кількість рідини в організмі: якщо людина п’є мало води, то слізні залози отримують менше рідини для створення достатньої кількості якісних сліз;
  • незбалансоване харчування: брак корисних вітамінів, мікроелементів, а також Омега-3 жирних кислот негативно позначається на стані очей і погано впливає на зір.

Тому при використанні контактних лінз існують прості рекомендацій з профілактики:

  1. Закопуйте рекомендовані офтальмологом зволожуючі краплі. Для уникнення дискомфорту користувачам контактних лінз необхідні зволожуючі краплі (або слезозаменітелі) без консервантів. Завдяки їх обволакивающим властивостями та складом поверхню очей отримує захист від сухості і знімається втома очей. Найчастіше офтальмологи рекомендують зволожуючі краплі на основі гіалуронової кислоти.
  2. Пийте більше води. Чим більше води отримує наш організм, тим комфортніше нашим органам, в тому числі і слізним залозам. Тому, якщо організм отримує достатню кількість рідини, то відповідно якість слізної плівки і кількість сльози не страждають, а зорова втома і відчуття сухості виникають набагато рідше. Тому вживання достатньої кількості води (приблизно 1,5 літра в день) є частиною профілактики втоми очей.
  3. Робіть перерви при роботі з гаджетами. Загальна рекомендація для всіх, адже сама по собі тривала робота за монітором комп’ютера, планшета або телефону призводить до зорової втоми не тільки у користувачів контактних лінз. Найкраще робити перерви кожні 20 хвилин хоча б на 20 секунд. Дайте очам сфокусуватися на більш віддалений предмет для тренування і зняття напруги, що накопичилася.
  4. Дотримуйтесь правил носіння лінз і носити не 24/7

До кожної парі лінз завжди йде інструкція із застосування, в ній вказується максимально допустиму кількість годин безперервного використання. Не варто її перевищувати і носити лінзи 24 години, 7 днів на тиждень, як би принадно це не було.

У написанні статті використані матеріали сайту https://thealozduo.com.ua/.

При використанні контактних лінз будьте уважні до своїх очей, не займайтеся самолікуванням і дотримуйтесь рекомендацій офтальмолога!

Бережіть очі, будьте здорові!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *