Для чого використовують сигнальну зброю

Сучасні сигнальні пістолети можуть бути різного виду, починаючи від повних копій бойових моделей, та закінчуючи електронними моделями, які зовсім не схожі на класичну короткоствольну зброю.

З історії

Коли з’явилася стартова зброя — точно невідомо, але в історичних документах зафіксовано використання револьверів з холостими патронами, які застосовувалися для подачі сигналу до початку спортивних змагань з кінного спорту. Трохи пізніше з’явилися спеціальні моделі, призначені тільки для цієї мети. З розвитком ринку автоматичної короткоствольної зброї почали використовувати сигнальні пістолети.

Дехто, почувши постріл на спортивних змаганнях, дивується, чому його звук досить слабкий. Справа в тому, що секундомір вмикається не за звуком пострілу, а за спалахом, який з’являється на частку секунди раніше. Це було зроблено, щоб виключити навіть мінімальні похибки.

Під час останніх Олімпійських ігор від стартових пістолетів класичної конструкції відмовились на користь електронних пристроїв, які є більш надійними, оскільки не мають осічок. Судячи з усього, в найближчому майбутньому вони повністю замінять стартові пістолети.

Різновиди стартових пістолетів

Сигнальну зброю можна розділити на дві групи:

  • механічні пістолети;
  • електронні стартові аналоги.

Що стосується електронних моделей, то вони навіть зовні не схожі на класичну зброю, а ось класичні пістолети мають наступні види:

  • шумові;
  • сигнальні.

Для змагань часто використовують револьвери. Це пов’язано з тим, що вони є більш надійними. Оскільки принцип роботи пістолета пов’язаний з використанням енергії порохових газів, а холостий патрон має слабкий заряд пороху, то часто автоматична перезарядка не відбувається, тому в разі осічки відразу ж здійснити другий постріл неможливо. Що стосується револьвера, барабан якого повертається за допомогою м’язової сили стрілка, то в разі осічки можна відразу ж зробити другий постріл.

Призначення сигнальної зброї

Що стосується не бойових моделей шумового зброї, то їх у продажу дуже багато. Можна придбати не тільки пістолети та револьвери, але також гвинтівки, автомати й навіть кулемети. Усі ці моделі призначені лише для холостих пострілів, хоча їх часто виготовляють на основі реальних бойових моделей. Щоб виключити можливість застосування бойових патронів, у їх конструкцію вносяться різні зміни.

Грізний зовнішній вигляд дозволяє використовувати цю зброю для самооборони, хоча робити цього вкрай не рекомендується.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *