Фермерське господарство «Вікторія-92» спорудило третій сучасний спортивний комплекс у Козівській ОТГ на Тернопільщині (ФОТО)

Фермерське господарство «Вікторія-92» спорудило третій сучасний спортивний комплекс у Козівській ОТГ на Тернопільщині (ФОТО)


Стадіон для мініфутболу, волейбольна, баскетбольна площадки, тренажери і дитячий майданчик з атракціонами: сучасний спортивний комплекс днями відкрили у селі Будилів Козівської ОТГ.
Давно повноводна Стрипа на Козівщині не чула біля древнього села Будилова таких дзвінкоголосих пісень та гомінкого щебету дітвори, як у неділю, 27 червня, коли тут відбувалася знакова подія — відкриття спортивного комплексу, побудованого ФГ «Вікторія-92».

Особливо піднесеним цей день був для голови фермерського господарства Олександра Пеляка, сільського старости Євгена Стасишина та пароха отця Андрія Гураля, які доклали чимало зусиль, аби цей важливий захід відбувся урочисто і святково.

У полудневу пору мешканці Будилова та приїжджі гості побували на Богослужінні у місцевій церкві Святої Параскеви П’ятниці, яка в сяйві своєї краси приймала вірян для щирої молитви. Після відправи всі завітали на майдан, де отець Андрій здійснив чин освячення спортивної споруди. У цьому дійстві взяли участь голова ФГ «Вікторія-92» Олександр Пеляк, заступник голови Козівської ОТГ Михайло Простяк та сільський староста Євген Стасишин, що разом вперше розіграли м’яч на новому футбольному полі.


Спортивний комплекс у Будилові – третій після таких же у селах Вікторівка та Плотича, побудованих ФГ «Вікторія-92». Він містить стадіон із штучним покриттям для гри у мініфутбол; волейбольну і баскетбольну площадки, які вистелені живою травою, вирощеною за спеціальною технологією та призначеною для спортивних ігор, що була привезена з Києва; дитячий майданчик із різноманітними ігровими атракціонами, серед яких гойдалки, балансир, карусель, пісочниці, столик з лавочками для дитячої творчості і, звісно, очікувана дітками вежа з гірками, канатною доріжкою і містками; спортивні споруди – різні тренажери, що спрямовані на розвиток м’язів, тренування серцево-судинної системи та в загальному для оздоровлення кожного жителя.


Уся спортивна споруда з опорядкованою прилеглою територією своєю архітектурою гарно вписалася в рельєф центральної вулиці Будилова і стала її окрасою, а також місцем для фізичного і культурного розвитку молоді та проведення дозвілля усіх мешканців села.


Коли люди заповнили спортивну оболонь, полинув гімн України. На імпровізованій сцені ведучі культурно-художньої програми Наталя Лісовська, Юлія Квет і церковні хористи з отцем Андрієм розпочали святкові урочистості. В знак пошани та вдячності за благочинну пожертву для села, юні будилівчанки від імені громади піднесли керівникам фермерського господарства запашні короваї. Потім зі сцени звучали вітання, подяки, промови, задушевні пісні.


Сільський староста Євген Стасишин розповів про історію задуму спорудження спортивного комплексу, що стало реальністю завдяки керівництву ФГ «Вікторія-92» – Петра Івановича Пеляка, Олександра Пеляка, Федора Головацького, бригадира будівельників господарства Володимира Осніка, за що від імені будилівської громади він їм щиро подякував та вручив почесні грамоти.
У своєму виступі отець Андрій пригадав, як два роки тому він звернувся до Петра Івановича Пеляка з проханням допомогти обладнати у селі невеликий майданчик для малечі. У відповідь почув: «Чому тільки майданчик? Ми побудуємо справжній спортивний комплекс, як у Вікторівці та Плотичі, нехай сільська молодь займається спортом і буде здоровою». Минуло не так багато часу, і ось тепер обіцянка матеріалізувалася. Тож нехай Господь щедро благословить Петра Івановича за його добрі починання і зроблене добро та дає здоров’я на довгі роки.
Парох також оголосив, що за підтримку соціального проекту на території парафії Святої Параскеви П’ятниці у селі Будилів, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Василій Семенюк нагородив Петра Івановича і Олександра Петровича Пеляків Подячними грамотами. А від парафії Олександру Петровичу було подаровано святу ікону Матері Божої Неустанної Помочі та книгу «Митрополит Андрей Шептицький», що були прийняті з великою шанобою.
У своєму виступі Олександр Пеляк зазначив, що новозбудований спортивний комплекс сприятиме розвитку фізичної культури і спорту серед сільської молоді, буде осередком їхнього спілкування, відпочинку та дозвілля, а час, проведений на ньому, подарує позитивні емоції, навчить боротися і перемагати. Він запевнив будилівчан, що фермерське господарство «Вікторія-92» і надалі ініціюватиме соціальні проекти та надаватиме посильну допомогу селам й плідно співпрацюватиме з їх жителями. Молодий керівник подякував людям за їхню оцінку своєї діяльності і передав від батька вдячність сільській громаді за довіру та побажання успішного розвитку для села. В знак вдячності родині Пеляків хористами була виконана пісня «П’є моє коріння сік землі», що до глибини душі вразила Олександра Петровича і його близьких, які були присутні.
А надалі на спортивному святі звучали захоплюючі чарівні мелодії про Україну, про землю, про материнську ласку… Особливо заворожила глядачів пісня про Будилів, у якій найщирішими словами висловлена велика любов до рідного краю: «Моє село, Будилів рідний мій, Я так люблю цю річку ці долини, Моє село — Будилів рідний мій – Найкраще місце рідної Вкраїни»…
Тим часом своє життя кипіло і на дитячому майданчику. Тут дітвора, що зібралася з різних куточків села, освоювала ігрові споруди, і усюди розносився дзвінкий сміх та веселий гомін. А сонечко, яке уже схилялося на захід, також лагідно усміхалося малечі своїм промінням, створюючи для них радісний та щасливий світ. Невдовзі завирувало і на футбольному полі, де відбулося перше спортивне випробуванням сільських футболістів та проявилися сповна емоції вболівальників. А потім до пізнього вечора ще тривала молодіжна розважальна програма.
Так відкриття спортивного комплексу у Будилові перетворилося на своєрідне святкування Дня села і започаткувало свою нову історію. Можна сказати, що життя молоді будилівської громади нарешті діждалося своєї перспективи на майбутнє. Бо, якщо думати про збереження українського села, то так і повинно повсюди бути.
Аж зі смерком будилівчани з неперевершеними враженнями неохоче розходилися по домівках, а відлуння пісні: «Радіймо всі, бо в нас сьогодні свято, Бо ласка Божа із небес до нас прийшла, Гучніше будемо пісень співати. Витай між нами, Мати Пресвята» ще довго в місячному сяйві гойдалося на сріблястих хвилях Стрипи.
Іван ДУФЕНЮК.
с. Будилів Козівської ОТГ.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *