Менша швидкість, більші штрафи: що пропонують у МВС для водіїв (ІНФОГРАФІКА)

Менша швидкість, більші штрафи: що пропонують у МВС для водіїв (ІНФОГРАФІКА)

Згідно з дослідженнями Світового банку, Україна має один з найвищих рівнів травматизму на дорогах у світі. За підсумками 9 місяців цього року на дорогах України сталося майже 117 тисяч аварій, у яких 19 тисяч людей постраждали і понад 2,3 тисячі людей загинули.
За статистикою, основними причинами ДТП є перевищення безпечної швидкості, порушення правил маневрування та проїзду перехресть. Тому 10 листопада уряд підтримав зміни до законодавства щодо підвищення безпеки дорожнього руху, які ініціювало міністерство внутрішніх справ.

05122017-1

Головні нововведення стосуються обмеження швидкості в населених пунктах, системи штрафів та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.

Так, з 1 січня 2018 року максимальна швидкість руху в населених пунктах зменшиться з 60 км/год до 50 км/год. Відповідну постанову Кабміну вже офіційно опубліковано. Така швидкість не тільки встановлена ​​в Європі і США, але і рекомендована за результатами дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Згідно з розрахунками організації, при швидкості 60 км/год гальмівний шлях становить 55 метрів, а ймовірність летального кінця при зіткненні з пішоходом – 82%, натомість при швидкості 50 км/год гальмівний шлях становить 40 метрів, а ймовірність летальних випадків знижується до 20%.

Також, як стверджують у МВС, за півтора роки по всій Україні можуть встановити близько 4000 камер відеофіксації. Для порівняння, встановлення лише 500 камер в Польщі знизило смертність на дорогах на 30%.

Крім того, пропонується збільшити штрафи за порушення правил дорожнього руху. Якщо зміни ухвалять, то за перевищення максимально дозволеної швидкості (50 км/год) будуть штрафувати на 3400 гривень (зараз 510 гривень), таку ​​саму суму доведеться заплатити за втечу з місця ДТП. Штраф за керування автомобілем без водійського посвідчення може збільшитися у 20 разів: за новими правилами він досягне 10 200 гривень, а в разі повторного порушення – 40800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, будуть платити штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень.

За водіння в нетверезому стані штраф становитиме 10 200 грн. Якщо водій сяде за кермо нетверезий вдруге і навіть втретє, заплатить штраф 20 400 грн і 40 800 відповідно. Для тих, хто спровокував ДТП в нетверезому стані, що призвело до тяжких наслідків або навіть до загибелі людей, пропонується посилення кримінальної відповідальності – позбавлення волі від 7 до 12 років без права керувати транспортним засобом на термін від 5 до 10 років. Зараз за цей злочин передбачається строк від 5 до 10 років без права керування від 1 до 3 років.

Всі ці зміни, крім зниження максимальної швидкості до 50 км/год, повинні бути ухвалені Верховною Радою. Відповідний законопроект вже зареєстровано на сайті парламенту і чекає голосування.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *