Робота дата-центрів під час «блекаутів» та постійних обстрілів

Важка ситуація для енергетичної інфраструктури України внаслідок ворожих обстрілів змушує підприємства та населення переходити до жорсткої економії. Серед компаній, для яких критично важлива наявність стабільного електропостачання — дата-центри. Їхні спеціалісти докладають максимум зусиль для пошуку резервних варіантів живлення, оскільки в приміщеннях розміщується велика кількість клієнтських серверів.

Варто зауважити, що частина виділених серверів хостинг-провайдерів розміщена на території Європи, що дозволяє гарантувати безперебійну роботу устаткування. У цій же статті будемо говорити саме про роботу українських дата-центрів, які працюють у критичних умовах, але все ж продовжують надавати стабільні послуги.

Робота виділених серверів

Для отримання більш детальної картини наведемо інформацію від представників двох ДЦ, що дислокуються в Україні. Вдалося дізнатися про те, як вони вирішують нагальні питання щодо забезпечення безперебійного живлення та чи довго можуть працювати в разі тривалого відключення електрики.

Перш ніж розповісти про вирішення проблем у роботі дата-центрів України, пропонуємо дізнатися, що являє собою такий об’єкт та в чому полягають його головні особливості.

Чому безперебійне живлення важливе для дата-центрів

Центри обробки інформації (скорочено ДЦ або ЦОД) розміщені в спеціально обладнаних приміщеннях або комплексах (в залежності від масштабу). Всередині будівель встановлена велика кількість серверів та відповідна інфраструктура для підтримання їхньої роботи. Сервери належать хостинг-провайдерам, реєстраторам доменів або компаніям, які потребують обладнання для організації IT-інфраструктури.

В залежності від типу та конфігурації серверів здійснюються задачі з реєстрації доменів, підтримки хостингів, оренди VPS та надання інших послуг. Для ефективної роботи бізнесу необхідно забезпечувати цілодобове функціонування серверів, що знаходяться в ДЦ. Наприклад, якщо хоча б на годину великий інтернет-магазин стане недоступним, це призведе до великої фінансової шкоди для бізнесу. Також якщо веб-ресурс не працює протягом тривалого часу, позиції в пошуковій системі будуть знижені, оскільки робот Google не буде мати доступу до них з метою аналізу.

Ще один негативний момент — реакція клієнтів. Власник бізнесу може втратити користувача навіть якщо період недоступності веб-ресурсу буде нетривалим. Саме тому функціонування сервісів та сайтів в інтернеті тісно пов’язане з енергетичною інфраструктурою.

Сервер являє собою потужне обладнання, що має відповідні технічні параметри для забезпечення обробки великої кількості даних. Тому він потребує розміщення в спеціальних умовах, які створені у дата-центрах.

Зазвичай ДЦ мають основну та альтернативну систему живлення, в яку обов’язково входить генератор (або декілька). Це необхідно для того, щоб забезпечувати сервери енергією під час тривалих відключень, що особливо актуально внаслідок ворожих обстрілів інфраструктури.

дата-центр

Швидкість передачі інформації від дата-центру до клієнта та навпаки здійснюється за рахунок широких інтернет-каналів, які також часто мають резервні лінії на випадок пошкодження основних.

Не менш важлива роль – це безпека. Необхідно гарантувати як фізичну, так і протипожежну безпеку. Зазвичай вхід сторонніх осіб до приміщень ДЦ суворо заборонений. Виходячи з вищевказаної інформації, зрозуміло, що підтримка функціонування дата-центрів в Україні є досить клопіткою та складною роботою, особливо зараз.

Далі ми розповімо, як працюють у цих складних обставинах два українських дата-центри. Оригінальні інтерв’ю опубліковані у статті Як дата-центри працюють «без світла» та в умовах постійних обстрілів енергетичної системи України, яка лягла в основу цього матеріалу.

Функціонування дата-центру DC-COSMONOVA у період війни

Компанія DC-COSMONOVA має 4 серверних зали з клієнтським устаткуванням. Кожне приміщення має потужні генератори, які дозволяють працювати в автономному режимі. Збереження палива здійснюється у спеціально відведених місцях з урахуванням безпеки. Дата-центр пропонує клієнтам наступні переваги:

  • дублююча система на випадок зупинки одного з генераторів. Побудовані взаємні з’єднання між приміщеннями, що виключають ймовірність повного відключення живлення;
  • контроль всіх систем та роботи генераторів здійснюється фахівцями протягом усієї доби. Інженери постійно знаходяться на місці, щоб в разі потреби забезпечити швидке та ефективне усунення недоліків.

Враховуючи поточну ситуацію представники дата-центру постійно проводять заходи з метою створення стабільної системи безперебійного функціонування серверів. Наразі будуються альтернативні оптоволоконні маршрути в разі пошкодження основних кабельних інтернет-ліній.

Робота дата-центру ВОЛЯ у складний час

ДЦ ВОЛЯ має 4 пристрої безперебійного живлення. Крім цього, в разі потреби до роботи залучається генератор (потужність 1 мегаВат). Кожного разу паливні баки заправляються до повного, тому гарантується безперебійне енергоживлення кожної з систем. Установки також проходять щомісячне технічне обслуговування.

За словами Вячеслава Голубничого, представника служби підтримки ВОЛЯ, ключовою задачею компанії є збереження стійкості та стабільності функціонування незалежно від зовнішніх впливів. Дата-центр повністю готовий до всіх негативних сценаріїв, які можуть бути втілені у реальність вже сьогодні. Технічне обладнання та устаткування надійно захищене та знаходиться під постійним наглядом.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *