Розпочав роботу ювілейний П’ятий Міжнародний тиждень у Західноукраїнському національному університеті

Розпочав роботу ювілейний П’ятий Міжнародний тиждень у Західноукраїнському національному університеті

У класичному університеті Тернополя 5 вересня розпочав роботу ювілейний П’ятий Міжнародний тиждень.

В умовах повномасштабної війни росії проти України колектив ЗУНУ залишається рішучим у своєму прагненні не здаватися й долати будь-які перешкоди, що дозволить Україні зберегти та примножити свій освітній і науковий потенціал.

Хвилиною мовчання присутні вшанували вічну пам’ять загиблих захисників України, серед яких, на жаль, є студенти та випускники  університету.

Цьогорічний Міжнародний тиждень проходить під гаслом «Стійкість та відновлення через інтернаціоналізацію». Традиція проведення Міжнародного тижня була започаткована у 2019 році, ставши майданчиком для налагодження контактів, дискусій та обміну думками.

Міжнародний тиждень, який організовує класичний університет Тернополя, розвивається завдяки підтримці міжнародної спільноти надійних партнерів та друзів з Нідерландів, Ізраїлю, Словенії, Австрії, Польщі, Словаччини, Норвегії, Великої Британії, Німеччини, Чехії, Туреччини, Індії, Грузії, США, Канади, які пліч-о-пліч із Україною стали на захист демократичних цінностей.

Відкрила роботу Міжнародного тижня ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк: «Слава Україні! Героям слава! Високоповажні гості, шановні партнери, дорогі колеги та студенти! Сьогодні нас об’єднало гасло «Стійкість та відновлення через інтернаціоналізацію». WUNU IW 2023 – це креативний простір для представлення новітніх концепцій, обміну ідеями та розробками. Це можливість розширити співпрацю між партнерськими установами, зміцнити співробітництво у межах освітніх та дослідницьких проєктів, примножити науковий потенціал. Щиро дякуємо усім закордонним партнерам, які не залишаються байдужими у такі складні для України часи. Вдячні за вашу волонтерську діяльність, вагоме сприяння у реалізації спільних міжнародних ініціатив та підтримку академічної спільноти ЗУНУ. I-WEEK є свідченням стійкості та об’єднання світової спільноти для подолання викликів сьогодення. Відрадно, що ми маємо таких надійних партнерів серед міжнародного товариства, адже лише разом ми зуміємо зберегти демократичні цінності й протистояти спільному ворогу! П’ятий Міжнародний тиждень оголошуємо відкритим!»

Розвиваючи освіту, науку, реалізовуючи міжнародні проєкти, виш робить нашу країну сильнішою, а отже наближає нашу перемогу над ворогом.

До слова запросили голову вченої ради Андрія Крисоватого: «Шановні учасники та гості П’ятого Міжнародного тижня! Кожен із нас усвідомлює як важливо об’єднувати зусилля світу й думати про майбутнє, впевнено будувати плани та створювати нові можливості для співпраці. Глобальні виклики сьогодення вимагають рішучих дій, перемога України у повномасштабній війні потребує підтримки партнерів, міжнародне співробітництво – розвитку, а освіта й наука – нових думок та креативних рішень.  Міжнародний тиждень – це не тільки платформа для обміну ідеями, але і нагода подякувати одне одному за спільні зусилля, можливість навчатися і переймати досвід, налагоджувати контакти.  Класичний університет Тернополя налаштований на подальше активне зміцнення стратегічного партнерства між нашими освітніми установами й зацікавлений у найширшому використанні міжнародного потенціалу науковців у подоланні глобальних та регіональних викликів. Бажаю усім продуктивних дискусій для вирішення актуальних питань, цікавих ідей та нестандартних підходів!»

“Вчимося разом і вчимося один в одного. Дякуємо нашим іноземним партнерам за те, що знайшли час та можливість взяти участь у П’ятому Міжнародному тижні, адже співробітництво – це ключ до успіху, продуктивної роботи та нових звершень”, – наголошують у виші.

До колективу Західноукраїнського національного університету та учасників П’ятого Міжнародного тижня звернулися доктор габілітований, професор  Вроцлавського економічного університету (Польща), почесний доктор ЗУНУ Анетта Зелінська; доктор габілітований, професор цивільного права Ягеллонського університету, професор європейського приватного права, порівняльного правознавства та польського приватного права Оснабрюцького університету  Фредерік Цоль; директор навчальних програм Ізраїльської коаліції травми  Олександр Гершанов; доктор філософії, доцент Університету Норд  Вероніка Вакуленко; ректор Нідерландської бізнес-академії, директор Школи перемовин та медіації, «Doctor Honoris Causa» ЗУНУ Ян ван Звітен; голова вченої ради Братиславського університету економіки та менеджменту Станіслав Філіп.

“Висловлюємо свою прихильність та щиру подяку нашим партнерам за ефективну міжнародну співпрацю, розвиток наукової та освітньої сфер, волонтерську допомогу та всебічну підтримку Західноукраїнського національного університету. Ректор Оксана Десятнюк передала міжнародним колегам відзнаки «Надійний партнер» та розписані в українському орнаменті гільзи, як символ мужності й нескореності українського народу”, – зазначили у ЗУНУ.

П’ятий Міжнародний тиждень – ювілейний, тому про надбання за ці роки розповіла проректор з навчально-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц: «Упродовж останніх років ми спільно розвивали, вдосконалювали та зміцнювали наші партнерські відносини з представниками закладів вищої освіти із 36 країн. Західноукраїнський національний університет уклав понад 150 міжнародних договорів, став членом 10 міжнародних організацій та асоціацій, сприяв академічній мобільності та запровадив спільні програми навчання, організував міжнародні конференції та заходи. Вірю, що наша дружба, єдність та розвиток спрятимуть подальшому поступу університетів та країн».

Перший день роботи I-WEEK`2023 розпочався із обговорення можливостей інтернаціоналізації «Досягнення, перспективи, майбутні ініціативи, механізми внутрішньої та міжнародної співпраці». Із доповідями виступили доктор, заступник декана з питань якості та міжнародних зв’язків Люблянської школи бізнесу у Словенії  Катаріна Ашкерц Задравец, доктор, начальник міжнародного відділу Педагогічної вищої школи Відня, координатор Еразмус+ Томас Бауер, начальник відділу міжнародних зв’язків Грузинсько-американського університету Тамара Мечурчлішвілі.

Стартовий день Міжнародного тижня був насичений різноманітними заходами. Клінічний психолог, нейропсихолог, психотерапевт на основі глибинної психології, член-засновник Німецького товариства психотравматології та дослідження насильства, засновник і автор методу Травмафокус, директор інституту нейропсихотерапії Томас Вебер провів воркшоп «Біль війни. Травмотерапія з травмафокусом».

У межах Міжнародного тижня відбулося відкриття навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності за підтримки Ізраїльської коаліції травми та Єврейської федерації Північної Америки. Гості взяли участь у круглому столі «Життєстійкість громади: виклики, шляхи розвитку та перспективи».

Також у навчально-науковому інституті комунікацій ЗУНУ відкрито унікальний український клуб перемовин під керівництвом відомого експерта у галузі перемовин, автора інноваційного практичного інструментарію «Negotiation Cards», засновника та директора Клубу перемовин у Великій Британії «The Negotiation Club» Філіпа Брауна.

Учасники заходу долучилися до міжнародної дискусійної платформи «Виклики та майбутні можливості науки і освіти».

Перший день П’ятого Міжнародного тижня завершився круглим столом «Роль влади та громадянського суспільства у проєктах відновлення України: партнерство та координація спільних зусиль. Досвід Сполучених Штатів Америки», який провів генерал, афілійований викладач Центру стійких і сталих громад Університету Джорджа Мейсона, член Консультативної ради старших офіцерів і Лабораторії лідерства, дипломатії і національної безпеки при Університеті штату Арізона, голова правління та генеральний директор «Global Connective Center» Джон Вортон.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *