«Рух — це життя, розвиток та оздоровлення» — тренерка з Тернополя

«Рух — це життя, розвиток та оздоровлення» — тренерка з Тернополя

Сьогодні, у зв’язку з розвитком інформаційних технологій, все більше і більше людей переходить на жистанційну роботу за монітором комп’ютера. Це нерідко стає причиною багатьох проблем зі здоров’ям. Ми поспілкувалися з тренеркою спортивного залу, тренеркою із стретчингу, танцівницею, хореографом класичного та contemporary танцю Оксаною Побережною, яка розповіла про причини такої тенденції та її вирішення.

Коли спорт з‘явився у Вашому житті?

Спорт у моєму житті з’явився ще з самого дитинства, коли мама привела мене на танці. Мені було 4 роки. Батьки були переконані, що це найкраща фізична діяльність для дівчинки, перевагами якої є красива осанка, витривалість, координація, розвиток м’язової системи і так далі. На сьогоднішній день я з ними цілком погоджуюсь.

Який Ваш основний вид діяльності?

Зараз я тренер-хореограф та тренер в спортивному залі. Моя ціль – зберегти і покращити здоров’я як у дитячому віці, так і в дорослому .

Я працюю з біомеханікою тіла, травматологією і всім, що пов’язано із тілом. Це все завжди викликало у мене особливу зацікавленість. Я відвідую різні лекції, семінари, що пов’язані із цією темою. Так як за освітою я хореограф, то моя робота тісно пов’язана із рухом, тілом. Закінчивши університет, я почала працювати тренером-хореографом в танцювальній студії , і в той же час відвідувала спортивний зал для підтримки фізичної форми. Під час тренувань ділилась із своїм тренером спостереженнями, використовуючи свої знання могла щось порекомендувати і над чимось посперечатись. Тренер врешті сказав, що мені теж пора тренувати і приносити користь не лише дітям, а й дорослим. Я досить відповідально підійшла до цього питаня, склала всі «за» та «проти», і вирішила спробувати.

З якими основними проблемами приходять клієнти?

Найчастіше люди приходять із проблемою зайвої ваги.

Чи шкодить зайва вага якості життя і здоров‘ю людини? Чому?

Звісно шкодить. Зайва вага – це не тільки естетична проблема. Надлишок жиру провокує виникнення проблем зі здоров’ям. Більшою мірою страждають судинна і серцева системи, оскільки через перевищення ваги на них теж зростає навантаження. Як результат, у людей з ожирінням розвивається гіпертонія, що тягне за собою ризик появи інсульту та інфаркту. Крім того, гормони, які містяться в жировій клітковині, є провокаторами відкладення холестерину, запускають процеси старіння судин. Варто також зазначити, що зайва вага – один із факторів, які сприяють появі цукрового діабету. Чим вище в тілі відсоток жиру, тим меншою мірою організм зберігає чутливість до інсуліну – особливого гормону, за участю якого здійснюється переробка глюкози. Ще при ожирінні зростає навантаження на опорно-руховий апарат. Зокрема, страждають суглоби нижніх кінцівок, міжхребетні диски. Люди з зайвою вагою нерідко схильні до остеохондрозу. Остеохондроз – це дегенеративно-дистрофічні зміни, які найчастіше відбуваються у хрящових тканинах хребта.

Який найкращий вид діяльності щоб підтримувати себе у формі? Біг, ходьба, силові вправи тощо. Чи немає такого?
Я не можу сказати який кращий , кожна людина підбирає для себе особисто. Це можуть бути силові вправи (вдома чи в спортивному залі), різні групові заняття( фітнес, стретчинг, йога, пілатес ), танці, плавання, їзда на велосипеді , активні прогулянки, командні види спорту та багато інших.

Як потрібно займатися спортом, щоб не травмуватися?

Рух — це життя, розвиток та оздоровлення. Відсутність руху — деградація і загроза здоров’ю. В залежності від виду спорту, який ви обираєте – вам потрібен, хоча б на перший місяць занять, кваліфікований тренер. Він оцінить ваші можливості, стан, попрацює над технікою, направить в правильне русло.

Чи є сенс займатися по онлайн-урокам?

В домашніх умова рекомендую уважно слухати тренера, добре розминатись, адже хороший розігрів перед тренуванням виконує відразу декілька важливих для організму завдань, а саме:
• готує скелет і м’язи до майбутніх вправ;
• робить суглоби більш рухливими, а зв’язки — гнучкішими;
• насичує організм киснем;
• готує серцево-судинну систему до навантаження, розширюючи капіляри та прискорюючи пульс;
• збільшує вироблення адреналіну, необхідного при тренуванні;
• пришвидшує метаболізм;
• покращує концентрацію;
• позитивно впливає на нервову систему.

Звісно, будь яка фізична активність це добре. Просто треба дотримуватись правил, вказаних вище.

Який спорт можна обрати студенту, у якого обмаль часу через навчання?

Для студентів, які завжди в русі , на мою думку, підійде навіть ранкова зарядка. Або ж те саме онлайн тренування : стретчинг, пілатес, йога чи інші.

Чи є якісь універсальні вправи для полегшення болю в спині і шиї при сидячій роботі?

Для відсутності болю в спині потрібно, щоб добре циркулювала кров, не було спазмованих мязів.
Існує дуже багато вправ зі спортивними резинками, звичайними палицями чи взагалі без нічого. Ми живемо зараз у такому світі, коли нам все доступно. Моя рекомендація – звернутись до вправ зі стретчингу чи пілатесу. Ну і, звісно, звернутись до лікаря, якщо ця біль довготривала, адже можемо від незнання наробити собі більше шкоди.

Дайте кілька порад для людей, у яких сидяча робота, щоб покращити своє самопочуття і якість життя.

Робота це звісно добре, але завжли потрібно знаходити час для себе. І я не про те, щоб прийти додому і лягти на диван відпочити. Я про той самий елементарний стретчинг , який знімає напругу після робочого дня. Як варіант – вечірня пробіжка або ходьба, яка освіжає як фізично, так і морально. У кого 8-годиний робочий день і більше, рекомендую:
• в обідню перерву — походити;      
• під час роботи — частіше міняти позицію та робити перерви на розминку;      
• постійно — стежити за тим, щоб сидіти правильно.

Катерина МАГУЛА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *